Kt. Lie 7th, 2022

Gali atrodyti, jog pakanka kreiptis į antstolius ir tuomet galima lengvai atgauti priklausančius pinigus. Tačiau realybėje viskas gerokai sudėtingiau. Ypač, jeigu skolininkas sąmoningai vengia vykdyti savo įsipareigojimus. Tokiu atveju daugelis teisinių priemonių negalės padėti ir vienintelis kelias bus kreiptis į teismą. O tuomet jau nuo jo sprendimo priklausys, koks kelias lauks toliau. Aišku, palankiu atveju galima bus kreiptis į tuos pačius antstolius ir tuomet jau jie turės teisę bandyti išieškoti pinigus. Tačiau iki šio etapo gali tekti nueiti pakankamai nemažą kelią ir paskirti nemažai laiko. Todėl dažnu atveju paprasta tikrai nebus, ypač, jeigu neturite pakankamai teisinių žinių šioje srityje.

Kur ieškoti pagalbos tokiais atvejais?

Nepavykstant geranoriškai susitarti su skolininku nelieka nieko kito, kaip tik pradėti teisinį kelią. O tuomet jau galėtų laukti ir skolų išieškojimas. Tiesa, iki to prieiti nėra taip paprasta, todėl dažnu atveju bandoma ieškoti kitų teisinių būdų, kurie priverstų skolininką vykdyti savo įsipareigojimus. Ir šioje vietoje gali padėti tiek profesionalūs teisininkai, tiek ir šioje srityje besispecializuojančios įmonės. Jos žino visus niuansus ir galimus būdus, kurie suveikia tokiais atvejais. O kontaktų paprasčiausia būtų ieškoti internete. Kadangi būtent čia daugelis ieško atsakymo į praktiškai bet kokį klausimą, todėl ir toks atvejis nebus išimtis.

Ką dar reikėtų žinoti?

Tendencijos rodo, jog dažnu atveju be teisininkų pagalbos susitarti su skolininku gali būti labai sudėtinga. Todėl labai svarbu netempti laiko ir kuo greičiau bandyti spręsti tokią situaciją. Net jeigu ir nebus reikalingas skolų išieškojimas, kas yra jau paskutinis etapas nepavykstant rasti sutarimo kitomis priemonėmis. Tačiau tai tikrai nereiškia, jog reikia skubėti kreiptis į teismą, kadangi tai gali reikšti ir papildomas išlaidas, kurių kartais galima išvengti. Bene svarbiausias dalykas tokiose situacijose bus įrodymas apie pačios skolos faktą. Kadangi kitu atveju tą įrodyti prireiktų dar daugiau laiko bei pastangų. Taip pat naudingas gali būti ir raštiškas bendravimas su skolininku bei jo atsakymai.