Automobilio Vin patikra nepamainoma pagalba perkant automobilį

VIN Patikra – kas tai?

Vin trumpinys reiškia ( Vehicle Identification Number) arba transporto priemonės registracijos numerį. Pagal šį automobilio kodą galima rasti bendrinę informaciją apie transporto priemonę ( technines charakteristikas, komplektaciją), auto įvykius, fiksuotas ridas, kurios buvo fiksuotos darant tech. apžiūrą.

VIN patikra – paslauga, kurios metu suvedate Jus dominančio automobilio VIN numerį, o speciali programa surenka Jums duomenis. Paprastai visa informacija yra surenkama iš užsienio bei Lietuvos draudiminių kompanijų bei kitų šaltinių. Ši paslauga yra mokama, kainuoja apie 15 eurų, tačiau perkant automobilį Jums gali sutaupyti tūkstančius. Šios programėlės itin nemėgsta dėvėtų automobilių pardavėjai.  Dėl savaime suprantamų priežasčių, apie kurias netrukus pasikalbėsime.

Kodėl ne visi automobilių pardavėjai duoda automobilio VIN?

Tai dažnas indikatorius, jog kažkas yra slepiama ir pardavėjas apie tai žino. Dažniausiai klastojama rida. Paprastai atsukamas ne tik spidometras, tačiau kartu pakeičiamos labiausiai nusidėvinčios dalys kaip: sėdynės, vairas, pavarų svirtis, bei kitos detalės. Taip siekiama įrodyti, jog automobilis yra pakankamai tvarkingas, o rida atitinka automobilio salono detalių stovį.

Taip pat dažnas dalykas, tai turėti eismo įvykiai. Dažniausiai nuslėpti bandoma stiprias avarijas, ar skendusius automobilius. Pastarieji itin pamėgti mūsų tautiečių „perikupų” kurie atplukdo juos iš tolimosios Amerikos. Vin patikros ataskaitoje galite net matyti koks eismo įvykis buvo turėtas praeityje, bei kokia buvo remonto sąmata. Skendę automobiliai turi daug elektronikos problemų, o stiprias avarijas turėję automobiliai yra nesaugūs.

Rečiau pasitaikantis variantas – vogtas automobilis. Nors jis pasitaiko Lietuvoje retai, tačiau nupirkus vogtą automobilį, jį bet kada gali iš Jūsų atimti, ir grąžinti savininkui. Blogiausias scenarijus, jeigu automobilį pirkote be pirkimo-pardavimo sutarties, arba pardavėjas nurodė  Jums pačiam ją išsirašyti, o bendravote tik per išankstinio papildymo kortelių telefono numerį, susekti tokį žmogų yra sudėtinga. Galite likti ir be automobilio ir be pinigų.

Ką dar reikia žinoti?

Vin patikra Jums neparodys automobilio techninio stovio kaip važiuoklė, variklis, elektronika ir kita. Jei automobiliuose turite mažai supratimo, geriau pasisamdyti apžiūros specialistą, kuris taip pat pasinaudos VIN patikra. Tai yra geriausia kombinacija, kokia gali būti.

Tereikia išsirinkti patikimus automobilių apžiūros specialistus.

Daugiau informacijos ReidasOfficial