Tai įvyksta netikėtai. Vos akimirkai užtrenkus duris, supranti, kad raktai liko viduje. O laikrodis rodo 23:47. Šalta, tu pavargęs, o telefonas vos laikosi ant paskutinių procentų ir avarinis automobilio atrakinimas Vilniuje skamba kaip vienintelis išsigelbėjimas – bet kur paskambinti, kad rytą netektų gailėtis?
Skambinome, lyginome, kalbėjome su žmonėmis, kurie tai patyrė. Vieni džiaugėsi, kiti – nusivylė. Ir ne visada kaina buvo svarbiausia.
Naktis pakeičia žaidimo taisykles
Dieną viskas paprasčiau – dirba dirbtuvės, meistrai atsako greitai, galima rinktis. Naktį – laikas veikia prieš tave. O tuo pasinaudoja ne visiškai sąžiningi paslaugų teikėjai.
Viena klientė pasakojo, kad paskambinus po vidurnakčio, telefonu buvo pažadėta „apie 60 eurų“, o atvykus meistrui – jau 120. Argumentas? „Čia buvo preliminari kaina.“ Ir toks atvejis nėra pavienis.
Naktį daugelis paslaugų tampa emociniu pasirinkimu. Kai stovi vienas tamsiame kieme, negalvoji apie tai, ar kažkas tave apgaus – galvoji, kad reikia greitai. Ir būtent čia svarbu žinoti, kas iš tikrųjų padeda, o kas naudojasi tavo padėtimi.
Kainų spektras Vilniuje – nuo padoraus iki absurdiško
Rinkos vidurkis už naktinį atrakinimą svyruoja nuo 60 iki 100 eurų. Tačiau kai kurie meistrai paslaugą vertina žymiai brangiau – vien dėl to, kad žino, kaip jautriai žmonės reaguoja.
Vienas vyras pasakojo, kad atvykus meistrui, jam buvo pateikta 150 eurų sąskaita. Kai paprašė sąskaitos faktūros, buvo pasiūlyta „atsiskaityti grynais be popierių, bus pigiau.“ Tai – aiškus signalas, kad kažkas čia ne taip.
Todėl prieš iškart kviečiant pagalbą, verta paskambinti keliems. Taip, net ir vidurnaktį. Net dvi minutės palyginimui gali sutaupyti pusšimtį eurų ir apsaugoti nuo nemalonumų.
Ne viskas, kas greita, yra saugu
Skambinti naktį – viena, bet leisti bet kam liestis prie tavo automobilio – kita. Verta atkreipti dėmesį į tai, kaip žmogus bendrauja. Ar klausia automobilio modelio? Ar pasidomi, ar tikrai tai tavo transporto priemonė? Profesionalus meistras visada paklaus, ar turi dokumentus, bent kažką, kas patvirtintų, kad tai tavo automobilis.
Kai kurie to nedaro. Tiesiog atvyksta, įkiša įrankį ir atidaro. Technika įspūdinga, bet pasekmės – gali būti skaudžios. Nes jei žmogus nelinkęs patikrinti, kam padeda – ar jis tikrai meistras?
Kaip elgtis, kad naktis netaptų finansiniu spąstu
Geriausia – turėti pasiruoštą numerį iš anksto. Yra meistrų, kurie dirba sąžiningai, aiškiai nurodo kainas net ir naktį, o svarbiausia – dirba ramiai ir be triukšmo.
Jeigu neturi pasiruošimo, tuomet verta:
- paskambinti bent dviem meistrams
- iškart paklausti, ar kaina fiksuota
- teirautis, kiek laiko truks darbas
- klausti, ar reikės papildomų priemonių (pvz., gręžimo, jeigu pultelis neveikia)
Tai paprasti klausimai, kurie leidžia bent kiek numatyti situaciją, net jei ir stovite šaltame Vilniaus kieme su išsikraunančiu telefonu.
Avarinis automobilio atrakinimas Vilniuje naktį gali būti tikrai greitas, profesionalus ir neperbrangus. Bet tik tada, kai žinai, ko klausti. O žinoti verta dar prieš tai, kol atsitrenki į stiklinį langą, už kurio – tavo raktai.