Kt. Lie 7th, 2022

Bim modeliavimas – pagalba kiekvienuose statybose

Atliekant įvairius statinio projektavimo darbus ar pradedant jo statybą, labai svarbu kiekvieno reikalingo žmogaus įsikišimas, aukščiausios kokybės šių laikų technologijos, kad viską apskaičiuoti būtų kaip įmanoma lengviau ar pamatyti netyčia praleistas klaidas. Nors kai kam gali atrodyti, kad tai gali būti neįmanomas dalykas, tačiau naudojant BIM modeliavimą, būtent to galima ir tikėtis. Būtent ši sistema žymiai labiau palengvina darbus ir teikia labai didelę naudą.

Kaip galima suprasti BIM modeliavimą?

BIM modeliavimas tai procesas, kurio metu yra apimamas visas pastato gyvavimo laikas, tai yra nuo pat pirmosios jo idėjos, pastatymo ir iki pat nugriovimo. BIM modeliavimas tai yra šiuolaikiškas procesas, kurio metu jame gali dalyvauti pats užsakovas. Tai yra labai svarbi viso projekto dalis, nes jis gali viską stebėti, žinoti kiekvieną atliekamą žingsnį. Visas stebėjimas vyksta nuotoliniu būdu, taip lengviau galima bendrauti su įvairiais žmonėmis, kurie prisideda prie pastato statymo, tokiu būdu taip pat galima siūlyti įvairias idėjas ar teikti pastabas. Šios sistemos privalumas yra tas, kad ji padeda aptikti klaidas, kurios dėl tam tikrų priežasčių buvo nepastebėtos. Tad taip galima išvengti ne tik papildomo laiko sugaišimo, kuomet jos bus taisomas, bet ir papildomų lėšų, kurias reikės investuoti į taisomas klaidas.

BIM modeliavimo nauda

Galime išskirti šias BIM modeliavimo naudas:

  • BIM modeliavimas yra puikus tuo, kad į jo sistemą įeina statinio modelis, įvairūs sistemų sprendimai, medžiagų kiekiai ir panašiai.
  • jis gali apimti 2D, 3D, 4D ir tolimesnes dimensijas. Tai leidžia pastatą matyti iš visų pusių, atlikti įvairius pjūvius ir taip visą surinktą informaciją naudoti jį statant.
  • Taupomas pačio projektavimo laikas ir sąnaudų dydis. Naudojant šį modeliavimą galima kur kas paprasčiau gauti įvairius matavimus, rodmenis, apskaičiuoti reikiamus rodiklius.
  • Tampa žymiai paprastesnis bendravimas tarp įvairių partnerių, užsakovų, kuomet yra vykdoma ranga bei kitų asmenų, kurie prisideda prie viso pastato statinio. Taip greičiau galima išspręsti iškilusius klausimus, pasitarti dėl vienos ar kitos situacijos, išsakyti pastabas.

Kodėl verta rinktis BIM modeliavimą?

Turbūt kaip ir matote anksčiau pateiktoje informacijoje, tokią modeliavimo sistemą tikrai verta rinktis, norint turėti kaip įmanoma tikslesnę informaciją ne tik apie patį jo projektą, bet ir statinį. Tikriausiai pats svarbiausias dalykas yra tas, kad su ja galima išvengti nepageidaujamų klaidų, kurios ateityje gali kainuoti nemažai. Tad jei norite labai aukštos kokybės, mažiausiai naudojamų įvairių sąnaudų, tokia sistema tikrai verta dėmesio.