Butų nuoma investicijai. Ką nutyli NT brokeriai?

Lietuviai itin mėgsta investuoti į NT

Ypač pandeminiu metu šalyje pastebėjome keistą reiškinį. Kuomet buvo uždarytos įvairios pramogos, restoranai, apribotos kelionės į užsienį, lietuviai ėmė taupyti ir leisti savo pinigus Lietuvoje. Atrodo, jog dalis žmonių neteko pajamų ir darbo, tačiau kita dalis turi pinigų perteklių ir nebežino kur juos investuoti. 

Vienas populiariausių pasirinkimų Lietuvos rinkoje investuoti – nekilnojamasis turtas, o jei dar tiksliau tai būtų pirkimas nuomai. Tad šiandien norime pasidalinti savo asmenine patirtimi ir patarimais jei svarstote užsiimti butų nuoma.  Ar iš tiesų ši investicija yra pati geriausia? Pateiksime faktus, apie kuriuos nutyli su nekilnojamuoju turtu dirbantys brokeriai.  Tikimės, jog šis straipsnis duos jums naudingų minčių ir padės labiau viską įvertinti. Tai mūsų asmeninė nuomonė.

Butų nuomos pliusai ir teigiamo savybės

  • Esant infliacijai, butai toliau brangsta. O tai yra gerai NT savininkams dėl kapitalo prieaugio. Net ir pardavus NT po keletos metų, dažniausiai atgausite savo pinigus su tam tikru pelnu.
  • Pastaruosius dešimt metų butų nuomos kainos stabiliai kyla.
  • Butai yra daugiau likvidesni nei sklypai, komercinės patalpos ar namai. Juos lengviau parduoti, o poreikis pagal Lietuvos demografinę padėti tik didės, kadangi visuomenė sensta. Butams nereikia tvarkyti aplinkos ar rūpintis šildymo sistemomis ar kitomis problemomis. Dėl šios priežasties jie yra itin patrauklūs.

Faktai, kuriuos nutyli NT specialistai

  • Butų nuomos rinkoje yra rizikos dėl nemokių klientų. Ypatingai, jei Jūsų nuomininkai turi mažamečių vaikų. Tokiu atveju itin sudėtinga „iškrapštyti“ nuomininkus iš Jums priklausančios nuosavybės.
  • Kaip bebūtų butai dėvisi ir tai natūralu. Tai galioja perkant tiek apie baldus, interjero detales, sienos grindys ar net santechnika. Nusidėvėjimo lygis priklauso nuo pačių nuomininkų, o kaip jie elgsis Jūsų bute yra sudėtinga. Iš pažiūros tvarkinga šeimyna, gali neseniai atlikta kosmetinį remontą visiškai sugadinti net per keletą mėnesių.
  • Skaičiuojant atsiperkamumą, taip pat reikia įvertinti tai, jog besikeičiant nuomininkams kuris laikas butas gali būti tuščias. O jei taip išpuola, jog nuomininkų neturite žiemą, tuomet turite pridėti šildymo išlaidas.

Tendencijos

Manome, jog NT objektai šalyje ir toliau brangs. Jau dabar matome, jog į butų nuoma investuojama ir tam tikrose regionuose. Kadangi ten yra šiek tiek yra mažesnės kainos, tačiau ir mažesnė pasiūla.

Svarbiausia tinkamai apskaičiuoti ir įvertinti rizikas. Ypatingai atkreipti dėmesį į butus kurie perkami su banko paskola su tikslu pernuomoti. Nepatariame tai daryti iš paskutiniųjų pinigų, kadangi nepasisekus verslo idejai gali nukentėti asmeninis gyvenimas.