Dokumentų naikikliai – kurį rinktis?

Dokumentų naikikliai – kurį rinktis?

Kokie yra skirtingų tipų popieriaus smulkintuvai? Galima rinktis iš kelių popieriaus smulkintuvų variantų, o svarbiausias aspektas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra skirtingi smulkintuvo saugumo lygiai. Šie saugumo lygiai skirstomi į juostinio, skersinio ir mikro pjaustyto popieriaus smulkintuvus, o pjaustymo tipas informuoja, kokia maža ar didelė yra susmulkinta dalelė. Pavyzdžiui, automatinio padavimo smulkintuvai, kurie gali automatiškai išmesti popierių, arba smulkintuvai, kurie, be konfidencialių dokumentų, taip pat gali susmulkinti kompaktinius diskus ir kredito korteles.

Juostelėmis supjaustytas smulkintuvas taip pat žinomas kaip juostelės arba tiesioginio pjaustymo smulkintuvas. Smulkintuve yra vienas peilis, skirtas popieriniams dokumentams pjaustyti vertikaliai. Juosteles supjaustyti smulkintuvai pagal oficialų DIN 66399 standartą vertinami kaip DIN P-1 arba P-2. Šis įvertinimas rodo, kad šie smulkintuvai siūlo mažiausią duomenų apsaugą. Juostelėmis iškirptas smulkintuvas susmulkina jūsų dokumentus į ilgas vertikalias juosteles, o ne trumpas. Vidutiniškai standartinis dokumentas susmulkinamas į 39 juosteles. Šiose juostose vis tiek gali būti skaitomų teksto dalių ir vaizdų, grafikos, parašų ar nuotraukų. Šios smulkintuvo dalelės vadinamos kraštovaizdžio formavimu. Todėl smulkinimo mašinos puikiai tinka nekonfidencialiems dokumentams, pvz., nepageidaujamam paštui, smulkinti. Juosteles supjaustyti smulkintuvai gali būti naudojami asmeniniam, bet ir komerciniam naudojimui. Juostelėmis supjaustyti smulkintuvai yra greiti smulkintuvai ir reikalauja mažiausiai priežiūros. Teigiama, kad šie smulkintuvai nerekomenduojami smulkinti konfidencialius dokumentus.  Skersinio pjaustymo smulkintuvas žinomas kaip konfeti smulkintuvas. Šios smulkinimo mašinos supjausto dokumentus įstrižai iš abiejų krypčių, todėl susidaro mažos popieriaus dalelės. Dėl skersinio pjovimo technologijos šie smulkintuvai siūlo daug didesnį saugumą nei juostelėmis supjaustyti smulkintuvai. Standartinis dokumentas paprastai susmulkinamas į maždaug 400 dalelių.

Skersiniai smulkintuvai suteikia jums pakankamai saugumo smulkinant įprastus konfidencialius dokumentus namuose ar biure. Todėl skersiniai smulkintuvai yra populiariausias smulkintuvų tipas pasaulyje. Mikrokirpimo popieriaus smulkintuvai suteikia didesnį saugumą nei skersinio pjaustymo smulkintuvas ir daug daugiau nei juostelėmis pjaustytas smulkintuvas. Nors mikropjaustymo smulkintuvas yra skersinio pjovimo smulkintuvas, tai yra pažangesnis smulkintuvas, užtikrinantis aukštą saugumą sunaikinant labai konfidencialius duomenis. Daugiau informacijos galite rasti https://eurobiuras.lt/lt/154-dokumentu-naikinimo-aparatai