Energinio naudingumo sertifikatas – dokumentas, kuris pravartus kiekvienam

Turint energinio naudingumo sertifikatą ir, ypač, jei jame nurodyta aukšta naudingumo klasė, galime būti tikri, kad tokio namo, pastato ar buto išlaikymas nebus brangus net ir šaltuoju metų sezonu, kai reikalinga šiluma. Šiuo sertifikatu taip pat užtikrinama, kad turimą pastatą, namą bus galima parduoti brangiau arba išnuomoti už didesnę kainą.

Kas turi būti pateikta energinio naudingumo sertifikate?

Kad galėtumėte lengviau suprasti, kas šiame dokumente turėtų atsispindėti, aiškiai ir konkrečiai pateikiame informacijos sąrašą:

  1. Visame dokumente turėtumėte matyti informaciją, kokią energiją naudoja pastatas, duomenis apie asmenį arba įmonę, kas atliko vertinimą, turėtų būti aiškiai nurodyta informacija, kur reikėtų kreiptis, jeigu būtų norima pateikti skundą dėl vieno ar kito įvertinto kriterijaus, rekomendacijos, kurios turėtų pagerinti pastato naudojimą energiją ir ją sumažinti.
  2. Jame turėtų būti išskirti du punktai, kurie parodytų vartojimo reitingą esamuoju ir ateities laiku. Ateities laikas įvertinamas pagal specialisto pateiktas rekomendacijas.
  3. Energinio naudingumo skalė yra žymima raidėmis nuo A iki F ir pagal jas yra žymimos atitinkamos spalvos. Jeigu sertifikate matoma žalia spalva, vadinasi pastatas yra įvertintas pačia aukščiausia skale ir jis yra labai ekonomiškas. Jeigu dokumente pastebima raudona spalva, vadinasi pastatas vartoja daug energijos ir yra neekonomiškas.

Kaip išsirinkti gerą specialistą, kuris parengtų energinio naudingumo sertifikatą?

Šiuo klausimu reikėtų kreiptis į specialistus, kurie išmano šį darbą, nes jam reikalingos specialios žinios. Patogiausia tokių specialistų ieškoti internete. Į paieškos langelį įvedus raktinius žodžius, tikėtina, pamatysite labai daug rezultatų, tai kaip tarp jų nepasiklysti? Pirmiausia galite išsirinkti kelis specialistus arba įmones, kurios užsiima šiais darbais. Tada galite pasiskaityti atsiliepimus. kurie padės priimti geriausią sprendimą. Be to, dar galite pasikalbėti su norimais specialistais, užduoti reikiamus klausimus, pasidomėti kainomis. Viską išsiaiškinus, galėsite priimti sprendimą, kokį specialistą geriausia samdyti.

Kiek kainuoja energinio naudingumo sertifikatas?

Nustatytos vienos konkrečios kainos nėra, nes ji svyruoja nuo pačių įvairiausių aspektų. Tačiau jo gairės būtų tarp 100 Eur ir 200 Eur. Kad galėtumėte sužinoti konkrečią kainą, reikėtų kreiptis į specialistus, kad jie įvertinę, kas jiems reikalinga, galėtų pasakyti, kokia kaina atsieis energinio naudingumo sertifikatas. Bet į jį investuoti tikrai verta, nes tai yra vienkartinė investicija, kuri vėliau atneš labai daug naudos ir galbūt netgi suteiks daug naudingos informacijos kaip galėtumėte sumažinti savo namo naudojamą energiją ir taip sutaupyti nemažus pinigus, kurie ilgainiui atsipirks.