Geologiniai tyrimai prieš statant namą. Ką reikia žinoti?

Prieš planuojant statytis namus labai svarbu tiksliai atlikti grunto tyrimus, kurie parodo – koks pamatas namui labiausiai tinka bei kitas smulkmenas, kurios gali užkirsti kelią įvairioms deformacijoms, kurios dažniausiai iškyla eksploatacijos metu.

Dažniausiai rangovai patys reikalauja, kad planuojamo būsto savininkai pateiktų ataskaitas, o kodėl jos nėra gaunamos, deja, net nėra pradedamos statybos. Visgi, tai yra gerai, kadangi rangovai taip tarsi apsidraudžia, kad paskui nebus su namu susijusių problemų, kurių galima išvengti.

Pirmiausia – registravimas

Geologiniai tyrimai, kuriuos turi atlikti patyręs savo sferos specialistai, pirmiausia turi būti registruojami. Viskas turi būti atliekama laikantis reglamento, kadangi tik tokiu atveju pavyks ne tik gauti tikslius dokumentus, tačiau taip pat ir juos pateikti reikalingoms institucijoms.

Žemės gelmių tyrimai pirmiausia turi būti registruojami Žemės gelmių registre. Geriausia darbus palikti specialistams, kad tiek registravimo darbus, tiek pačius tyrimus – atliks specialistai, kuriuos reikia rinktis atsakingai.

Jeigu planuojami tyrimai nėra registruojami Žemės gelmių registre, deja, tai reiškia, kad jie yra nelegalūs. Galiausiai, tyrimai, kurie yra atlikti, taip pat turi būti registruojami ir Lietuvos geologijos tarnyboje. Kiekviena byla gauna unikalų kodą, tad visos jos yra saugomos.

Tinkamos įmonės pasirinkimas

Žinoma, kad geologiniai tyrimai būtų atlikti tinkamai – pirmiausia reikia geros įmonės, kurioje atliekami darbai ne tik legalūs, tačiau ir visą apimantys. Juk klientai dažniausiai tikisi, kad viskas bus atlikta nuo a iki ž.

Kadangi šiuo metu įmonių, kurios teikia tokio tipo paslaugas, yra ne viena, tad būtinai reikia skirti dėmesio smulkmenoms. Svarbiausia yra tartis su tais, kurie siūlo paslaugas legaliai. Kainos dažniausiai yra viešos internete, tad tai padeda kur kas paprasčiau susidaryti nuomonę apie tai – ko galima tikėtis.

Galiausiai, nepamirškite, kad kai kurios įmonės siūlo nuolaidas. Tai puiki galimybė sumokėti miau, tačiau gauti tokias pat geras paslaugas, kurios garantuoja, kad atlikti tyrimai supaprastins ir tuo pačiu sukonkretins statybų darbus.

O juk viskas prasideda nuo smulkmenų, nuo pačių pirmųjų darbų. Kai jie yra atlikti tinkamai – statybos eisis kaip per sviestą. Galite drąsiai kreiptis pagalbos pas https://geologiniaityrimai.lt