Geriamo vandens sistemos: ekonomija, ekologija, sveikata
Visame pasaulyje vandens suvartojimas auga ir nemaža dalis atitenka vis dar vandeniui parduodamam plastikiniuose buteliuose. Būtent plastikinėje taroje parduodamo vandens sudaro net 46%, likusi dalis atitenka stiklui, popierinėms pakuotėms ir skardai. Nors Lietuvoje turime puikią rūšiavimo sistemą, tačiau daug plastiko vis dar patenka į gamtą, o joje plastikas suyra tik po 450 metų. Tai ką gi daryti, kad sumažintume geriamojo vandens vartojimą iš plastiko? Vienas iš sprendimų – geriamojo vandens sistemos namuose, o ypatingai biuruose bei pramonėje, kur dirba didelis kiekis žmonių ir suvartojimas per dieną yra svarus rodiklis.
Vandens filtravimo nauda: taupymas
Sparčiai augant komunalinėms išlaidoms, investicija į geriamojo vandens sistemas namuose – tai vienas iš būdų sutaupyti. Grįžtant prie perkamo vandens prekyboje buteliais, lygiai tokį patį saugų gerti vandenį galite turėti ir namuose. Turint gertuvę, galima ją papildyti ir tai tikrai pigiau, nei pirkti kiekvieną kartą geriamąjį vandenį, kuris yra brangus. Svarbu ir tai, kad turėdami su savimi gertuvę, suvartosite reikalingą vandens kiekį per dieną, jausitės gerai ir turėsite energijos. Mėgstantiems vėsų vandenį, šiuolaikinės gertuvės gali net kelias valandas išlaikyti jūsų vandenį šaltą net ir karščiausiomis dienomis.
Sumažinkite gamtos taršą atsisakydami plastiko
Ekologijos tema nesvetima, tačiau gamtoje vis dar surenkama daugybę plastiko ir didžioji dalis jo sudaro geriamojo vandens buteliukai. Anot Lietuvos gamtos fondo, Lietuvoje kiekvienais metais susidaro apie 100 000 tonų plastiko atliekų, kurios patenka ir į vandens telkinius, miškus, parkus, miestus. Nors plastikas vertinamas dėl savo ilgaamžiškumo prekėms pakuoti ir tvirtumo, tačiau visgi jis daro didelę žalą gamtai ir to išvengti galima pradedant nuo atsisakymo pirkti vandenį plastikinėje taroje, o gertuves papildykite iš namuose ar biuruose
Jauskitės gerai gerdami kokybišką vandenį
Kas yra tame vandenyje, kurį geriame? Ar tai tik vandenilio ir deguonies atomai? Ar jį saugu gerti? Visas vanduo yra tam tikros „kokybės“ (tačiau vien jį matant jo kokybės nustayti neįmanoma), bet ką iš tikrųjų reiškia „vandens kokybė“? Vanduo, pilnas purvo ir nešvarumų, gali būti tinkamas pomidorų augalui, bet ar norėtumėte jį gerti? Vandens kokybė gali būti laikoma vandens tinkamumo tam tikram naudojimui matu, remiantis pasirinktomis fizinėmis, cheminėmis ir biologinėmis savybėmis.
Atsakyti į vandens kokybės klausimus visada padėti gali vandens tyrimas, po kurio specialistai parinks reikiamą įrangą ir galėsite būti ramūs dėl vandens švaros.
Kokybiškas vanduo yra gyvybiškai svarbus mūsų organizmui, jis perneša maistines medžiagas ir deguonį į mūsų ląsteles, pašalina bakterijas iš šlapimo pūslės, gerina virškinimą, apsaugo nuo dehidratacijos, o trumpai – palaiko mūsų gyvybę.
Geriamojo vandens sistemas namams ar biurams įsigyti galima iš kompanijų, kurios prekiauja vandens filtravimo, nugeležinimo, minkštinimo filtrais.