Geriausios kelionių kryptys Europoje 2024 m.

Europa visada buvo kultūros, istorijos ir gamtos grožio lydinys. Turtinga šalių gobelenų gija, kurių kiekviena pasižymi savitu identitetu, todėl keliautojai, rinkdamiesi kelionės kryptį, gali rinktis. Tačiau 2024 m. yra keletas vietų, kurios ypač spindi. Panagrinėkime populiariausias šių metų Europos kelionių kryptis.

1. Azorų salos, Portugalija

– Gamtos stebuklas

Atlanto vandenyno viduryje esantis Azorų salynas yra gamtos mylėtojų rojus. Žaliuojančios kalvos, vulkaninės kilmės kraštovaizdžiai ir žydras vanduo – tai salos, siūlančios vienus geriausių Europoje žygių pėsčiomis ir nardymo potyrius.

Patirties pavyzdys: Žygis aplink Sete Cidades kraterio ežerus arba nardymas povandeniniuose urvuose netoli Terceiros salos.

Vidutinė kaina: Vidutinės klasės viešbučio kambarys gali kainuoti apie 100 eurų už naktį.

2. Rovinjas, Kroatija

– Adrijos jūros perlas

Šį pakrantės miestą dažnai užgoždavo Dubrovnikas, tačiau pastaruoju metu Rovinjas tapo savarankiškas. Pastelinių spalvų namai, istorinis senamiestis ir nuostabūs vaizdai į jūrą – tai puiki vieta atpalaiduojančioms atostogoms pajūryje.

Patirties pavyzdys: Pasivaikščiojimas grįstomis senamiesčio gatvelėmis arba pasimėgavimas šviežiomis jūros gėrybėmis pakrantės restorane.

Vidutinė kaina: Nakvynės kainos svyruoja nuo 70 iki 150 eurų už patogią nakvynę. Daugiau informacijos: https://kelioniupatarimai.lt/category/kroatija/

3. Tbilisis, Gruzija

– Senovės ir šiuolaikiškumo mišinys

Tbilisis keliautojams siūlo unikalų Europos ir Azijos kultūrų derinį. Miestas garsėja įvairia architektūra – nuo viduramžių tvirtovių iki modernistinių pastatų – ir klestinčia meno scena.

Patirties pavyzdys: Tbilisis: apsilankymas senovinėje Narikalos tvirtovėje arba tradicinio gruziniško vyno gurkšnojimas vietos vyno rūsyje.

Vidutinė kaina: Nakvynė butiko tipo viešbutyje kainuos apie 50-80 eurų. Daugiau informacijos: https://lt.wikipedia.org/wiki/Gruzija

4. Bergenas, Norvegija

– Vartai į fiordus

Bergenas su savo spalvingais mediniais namais ir kalnų fonu yra tobulas vaizdas. Šis miestas yra vartai į nuostabius Norvegijos fiordus, todėl jame galima išvysti ir miesto žavesio, ir gamtos grožio.

Patirties pavyzdys: Įvairialypė patirtis: plaukimas kruizu po fiordus arba kelionė Fløibanen funikulieriumi, iš kurio atsiveria miesto panorama. https://en.visitbergen.com/visitor-information/bergen-tourist-information

Vidutinė kaina: Norvegijoje gali būti brangu, todėl tikėkitės, kad viešbučių kainos bus apie 120-180 eurų už naktį.

5. Valensija, Ispanija

– Saulė, mokslas ir smėlis

Nors Barselona ir Madridas yra nuolatiniai favoritai, Valensija siūlo unikalų istorinių ir futuristinių dalykų derinį. Nuo viduramžių turgaviečių iki Menų ir mokslų miesto – Valensija patiks ir istorijos mėgėjams, ir šiuolaikinio meno entuziastams.

Patirties pavyzdys: Pasivaikščiojimas Turia soduose arba originalios Valensijos paeljos degustacija.

Vidutinė kaina: Viešbučių kainos svyruoja nuo 60 iki 120 eurų, todėl ši Ispanijos vieta yra nebrangi.

6. Liubliana, Slovėnija

– Žalia ir rami

Slovėnijos sostinė Liubliana yra ekologiškas miestas, kurio centre, kuriame galima vaikščioti tik pėsčiomis, gausu barokinių pastatų, kavinių prie upės ir viduramžių tvirtovės, iš kurios viskas matosi.

Patirties pavyzdys: Liublianos pilis: pasiplaukiojimas laivu Liublianicos upe arba Liublianos pilies tyrinėjimas.

Vidutinė kaina: Gerą viešbučio kambarį galima rasti už maždaug 50-90 eurų per naktį.

7. Škotijos aukštikalnės, Jungtinė Karalystė

– Mistiška ir didinga

Škotijos Aukštumos, pasižyminčios atšiauriais kraštovaizdžiais, senovinėmis pilimis ir ramiomis ežero įlankomis, suteikia mistinių įspūdžių. Jos puikiai tinka ieškantiems nuotykių arba tiesiog norintiems pailsėti nuo miesto gyvenimo.

Patirties pavyzdys: Važiuojant 500 šiaurinės pakrantės maršrutu arba aplankant Eilean Donano pilį.

Vidutinė kaina: Nakvynės kainos gali skirtis: nakvynės ir nakvynės namai kainuoja apie 70-120 eurų, o prabangūs nameliai – iki 250 eurų.

Išvada

2024 m. Europoje keliautojams siūloma daugybė galimybių. Nesvarbu, ar ieškote pabėgimo prie jūros, nuotykių gamtoje, ar norite pasinerti į istoriją ir kultūrą, Europoje kiekvienas ras ką nors sau. Ir nors šios kryptys šiais metais yra ypač akcentuojamos, nepamirškite, kad žemynas yra platus ir įvairus, laukiantis, kol ištirsite kiekvieną jo kampelį. Saugių kelionių!