Gyvūnų ženklinimas: Svarbiausias įrankis prarastų naminių gyvūnų paieškai

Prarasti augintiniai gali sukelti didžiulį stresą savininkams. Kadangi gyvūnai yra smalsūs ir skuba išbėgti, kartais jiems neįmanoma rasti kelią atgal namo. Todėl, gyvūnų ženklinimas yra svarbiausias įrankis prarastų naminių gyvūnų paieškai. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip ženklinimo technologijos gali padėti išlaikyti savo augintinių saugumą ir kaip pasiruošti, kad susigrąžinti savo mylimąją katę ar šunį.

Kas yra gyvūnų ženklinimas ir kuo tai padeda

Mikroschemos yra populiarus būdas žymėti savo naminius gyvūnus. Tai nedidelis plokštelės formos įtaisas, kuriame yra užprogramuota kodų sistema. Šie kodai rodo, kad gyvūnas yra jūsų, taigi, jeigu jūsų augintinis bus rastas, veterinaras gali skenuoti čipą ir rasti savininkų kontaktus.

Tam reikia rasti tinkamus specialistus implantuoti mikroschemą. Tai padaryti gali padėti veterinarijos gydytojas arba gyvūnų prieglauda. Svarbu nuolat atnaujinti savo kontaktinę informaciją, kad pasiklydus augintiniui būtų lengviau jus pasiekti.

Kitas žymėjimo įtaiso tipas – GPS seklys. Jis veikia kaip ir bet kuris kitas GPS įrenginys, tačiau taip pat galima stebėti tikslią augintinio buvimo vietą naudojant programėlę. Tai gali būti neįkainojama, jei jūsų augintinis pasiklystų, nes galėsite lengvai nustatyti jo buvimo vietą ir saugiai grąžinti namo. Už GPS sekimo įrenginių paslaugą reikia mokėti mėnesinį mokestį, tačiau jie gali būti verti ramybės, kurią suteikia nelaimės atveju.

Dar vienas įprastas augintinių ženklinimo būdas – apykaklė. Apykaklės būna įvairių formų ir dydžių – nuo paprastų plastikinių iki prabangesnių su unikaliais raštais ar raštais. Juose yra įsegtos etiketės, kuriose pateikiama informacija apie augintinio šeimininką, pavyzdžiui, jo vardas, pavardė ir kontaktiniai duomenys. Gyvūnų prieglaudoms ar visuomenės nariams tai padeda lengvai nustatyti, kas yra augintinio savininkas.

Bendruomenių pagalba – itin svarbu

Taip pat, yra bendruomeninės iniciatyvos, kaip, pvz., manoaugintinis.lt, kurios siekia padidinti prarastų gyvūnų grąžinimą į namus. Ši platforma padeda gimtinei gyvūnų savininkams gauti daugiau informacijos apie gyvūnų dingimą ir padeda rasti dingusius naminius gyvūnus. Taip pat gali padėti uždaros, vietinės Facebook grupoės.

Kaip išvengti nemalonumų?

Norint išvengti augintinio praradimo, dedikuodami laiko ir pastangų iš anksto galite apsaugoti savo gyvūną nuo praradimo. Visų pirma, visada turėtumėte laikytis gyvūnų atsikabinimo taisyklių ir neleisti jiems pasivaikščioti be palydėjimo. Taipogi, užtikrinkite, kad jūsų gyvūno informacija būtų visada iš naujo atnaujinama su veterinaru.