Į ką verta atkreipti dėmesį renkantis šildymo sistemą?

Į ką verta atkreipti dėmesį renkantis šildymo sistemą?

Dėl mūsų šalies klimato ypatumų ir ganėtinai žemų temperatūrų šaltuoju metų laiku, namuose yra būtina įsirengti šildymo sistemą. Ji leidžia užtikrinti kokybiškas ir komfortiškas gyvenimo sąlygas, išvengti nereikalingų susirgimų bei apsaugo patalpas nuo pelėsių ir drėgmės pertekliaus. Tačiau prieš pradedant įrengimo darbus, svarbu išsirinkti tinkamą būdą apšildyti namą žiemos laikotarpiu ir ši užduotis ne visada būna lengva. Yra daugybė įvairiausių prietaisų, įrenginių bei būdų, kurių pagalba mikroklimatas namuose tampa komfortišku net ir esant labai šaltiems orams: kietojo ir skystojo kuro katilai, elektriniai šildytuvai bei šilumos siurbliai. Į ką gi verta atkreipti dėmesį renkantis šildymo sistemą?

Ko gero daugelis žmonių atkreipia dėmesį į šildymo sistemos kainą, tačiau ne visi atkreipia dėmesį į tai iš ko iš tiesų ji susideda. Tinkamai atliekant skaičiavimus reikėtų apskaičiuoti šiuos veiksnius:

  • Šildymo įrangos ir prietaisų kaina;
  • Pasiruošimo bei įrengimo darbų kaštai;
  • Kuro prieinamumas, kaina ir sandėliavimo galimybės;
  • Vamzdžiai ir jungtys, reikalingos sistemos išvedžiojimui po namus;
  • Remonto ir aptarnavimo darbų kaina.

Sudėjus viską kartu, galima daryti išvadas apie tai kiek iš tiesų kainuos vienokia ar kitokia sistema ir neretai būna taip, jog pagrindinė įranga gali būti pigesnė nei analogai, tačiau sudėjus kitus kaštus, gaunasi jog sutaupyti jos pagalba nelabai pavyks. Gali būti ir atvirkštiniai variantai, kaip pavyzdžiui šilumos katilai oras-oras. Jų pradinė kaina nėra pati žemiausia, tačiau montavimas ir įrengimas nėra itin sudėtingas, o įvertinus tai jog darbui tereikia elektros energijos ir jokio kito kuro bei paprastos priežiūros, gaunasi jog tai gali tapti tikrai geru sprendimu. Be to, tai yra ir labai ekologiškas namo apšildymo sprendimas, kuris neišmeta į aplinką jokių kenksmingų medžiagų ir jos neteršia. Atsinaujinančių resursų naudojimas yra labai populiarus būdas prisidėti prie planetos apsaugos ir klimato atšilimo mažinimo. Taigi tiems, kam žodžiai ekologija bei žalia energija turi gan svarbią reikšmę, šilumos siurbliai tampa tikrai vertingu sprendimu.