Įdomūs faktai apie itališką alyvuogių aliejų

Tikriausiai jau esate girdėję labai daug informacijos apie kokybišką itališką aliejų, kodėl jį verta rinktis, kaip jį pasirinkti ir panašiai. Šios informacijos tikrai yra apstu ir pačius svarbiausius dalykus sužinoti yra tikrai nesunku. Tačiau retu atveju, kada įmanoma sužinoti tam tikrus įdomesnius dalykus apie šį produktą, kurios informacijos ne taip lengvai galima surasti. Todėl šį straipsnį parengėme tam, kad sužinotumėte tokių dalykų, apie kuriuos, labai didelė tikimybė, nesate girdėję.

Sezonas gali turėti įtakos itališkam alyvuogių aliejui

Tikriausiai ne kartą teko įsitikinti, kad oras auginamiems produktams gali duoti labai didelės įtakos. Jeigu tam tikru sezonu jis nebus palankus, tad labai didelio derliaus ir negalima tikėtis. Kalbant apie itališką alyvuogių aliejų, situacija yra lygiai tokia pat. Nors atrodo kad Italijoje oras visuomet yra geras ir jis negali turėti neigiamos įtakos alyvuogių auginimui, tačiau taip nėra. Netgi ten, tam tikrais sezonais alyvuoges auginti tampa sunkiau, o tai tikrai atsispindi ir pas mus, kuomet renkamės alyvuogių aliejų. Jeigu tai yra nuolatinė prekė tikriausiai ne kartą teko pastebėti, kad kaina kartas nuo karto gali svyruoti. O tai būtent ir gali ir lemti, kaip gerai augo alyvuogės.

Laikymo sąlygos

Itališkas alyvuogių aliejus turėtų būti laikomas atitinkamomis sąlygomis, jeigu norite kad jis kaip įmanoma ilgiau neprarastų savo gerųjų savybių. Daugelis daro klaidą, kad namuose aliejų laiko šaldytuve. Tokios rūšies produktas kaip ir kiti gurmaniški produktai negali būti laikomi šaldytuve, jie geriausiai išsilaiko kambario temperatūroje. Net jeigu ir alyvuogių aliejus buvo pradarytas, jis tikrai nesuges, jeigu jo neįdėsite į šaldytuvą. Taip pat, tokio produkto nereikėtų laikyti atvirai lentynoje, kur saulės spinduliai ir šviesa gali jį apšviesti. Pati geriausia vieta, kur galima laikyti aliejų yra spintelė su durelėmis, kuri padeda jį paslėpti nuo šviesos. Taip laikomas aliejus geriausiai galės išlaikyti savo teigiamas savybes.

Itališko aliejaus galiojimo laikas

Tikriausiai jau pastebėjote, kad bet koks alyvuogių aliejus turi tikrai ilgą galiojimo laiką. Tad ne išimtis yra ir itališkas alyvuogių aliejus. Aišku, jeigu jis bus išnaudojamas kaip įmanoma greičiau, tuo bus geriau, nes taip jį sunaudosite kol jis yra šviežias. Jeigu jo naudojate ne taip daug, kad jis neprarastų savo šviežumo, geriau rinktis šiek tiek mažesnes pakuotes, nes taip turėsite galimybe jas keisti dažniau. Jeigu norite žinoti, kiek tiksliai galioja šis produktas, visada galite pasitikrinti informaciją ant pakuotės.