Ikimokyklinis ugdymas namuose ar privačiame darželyje?

Galime išgirsti pačių įvairiausių nuomonių, kai pradedame kalbėti apie darželius. Dar tikrai galime girdėti ne vieną pasakymą, kad vaikams darželiai nėra būtini, jeigu tik yra galimybė, juos kaip įmanoma ilgiau reikėtų auginti namuose, nes taip bus galima išmokyti kur kas daugiau, nei kad visus grupėje esančius vaikus. Tačiau ar toks sprendimas tikrai gali būti pats geriausias vaikui, norime daugiau papasakoti šiame straipsnyje.

Vaikui visas reikiamas žinias stengiamės suteikti namuose

Kaip ir minėjome šiek tiek anksčiau, tikrai yra ne vienas požiūris, kad vaiką galima pakankamai ilgai auginti namuose ir taip bus suteikiama kur kas daugiau naudos, nei kad leidžiant jį į privatų darželį. Tačiau tikrai ne kiekvieni tėvai turi tinkamų žinių arba kaip jas teisingai pateikti, kad tam tikrame žingsnyje nebūtų padaryta klaida ir vaikas ateityje dėl to nekentėtų. Tikrai neteigiame, kad tėvai nieko negali išmokyti savo vaikų, jie gali padaryti labai daug, tačiau tam tikrus dalykus verta palikti specialistams. Bet to, labai svarbu paminėti ir tai, kad vaikams yra labai svarbūs ir kiti vaikai, taip jie vieni iš kitų mokosi ir visas ikimokyklinis ugdymas vyksta kartu, kas duoda labai daug naudos. Auginant vaiką namuose ir jį ugdant, tikrai ne visada galima atrasti naudingus ir tinkamus mokymo metodus.

Vaikui visas reikiamas žinias suteikia privatus darželis

Privatus darželis gali būti ta vieta, kurioje vaikai susipažįsta, bendrauja, mokosi vieni iš kitų, supranta, kad aplinkoje yra ir begalės kitų žmonių, su kuriais turi būti elgiamasi atitinkamai. Tad galima drąsiai teigti, kad ikimokyklinis ugdymas darželyje yra kur kas naudingesnis ir efektyvesnis, todėl tikrai nereikia jų bijoti ir vengti. Kartais net sunku patikėti, kiek daug jie gali duoti ir kaip paprastai vaikai visko gali išmokti. Privačiuose darželiuose susirenka patys geriausi ugdymo mokytojai, kurie moka perteikti reikiamas žinias ir visus įgūdžius įvairaus amžiaus vaikams, todėl vaikams darželis yra labai svarbus.

Privačiam darželiui niekada nevėlu

Jeigu iki šiol savo vaiką auginote namuose ir galvojate, kad jam jau per vėlu pradėti lankyti privatų darželį, klystate. Ikimokyklinis ugdymas yra vykdomas iki pat priešmokyklinio ugdymo, todėl mokytis niekada nėra vėlu. Net jeigu ir vaikai pradeda vėliau lankyti darželį, jie pakankamai greitai prisitaiko, todėl jau po mėnesio ar mažiau pamatysite, kaip greitai vaikas tobulėja, kaip pasikeičia požiūris į tam tikrus dalykus, kaip pradeda domėtis kitais dalykais, į kuriuos iki šiol nebuvo net pažiūrėjęs.