Irklenčių gidas naujokams

Irklenčių gidas naujokams

Kuomet ateina šilti orai, vis daugiau žmonių nori išmėginti irklavimo sportą. Irklavimas yra gausiai išpopuliarėjęs šiltuose kraštuose, o dabar populiarėja ir Lietuvoje. Irkluodami jūs atliekate viso kūno treniruotę, bei galite mėgautis nuostabiu kraštovaizdžiu ir gamta.

Kas yra toji irklentė?

Irklentės tai vandens sporto šaka, kurią galite atlikti upeliuose, ežeruose ir vandenynuose. Irkluoti galima ne tik stovint, tačiau galite klūpėti, gulėti, o tuomet su irklu irtis į priekį. Irklavimo sportas dažnai yra sulyginamas su banglenčių sportu. Jeigu esate naujokas, tuomet geriausia rinktis vietą, kur nebus stipraus vėjo ir nebus bangelių. Irklavimas yra nuostabus tuo, kad jam nereikalingos bangos, o tuo skiriasi nuo banglenčių sporto.

Dirba visas kūnas

Irklentės yra labai pamėgtos, kadangi galima treniruoti visus kūno raumenis, grožėtis gamtos vaizdais, bei nesušlapti. Jeigu irkluojate stovėdami, jūs pagerinate savo kardio , pusiausvyrą ir lankstumą. Jums nereikės atiduoti visų savo jėgų, kad galėtumėte irtis, tai labiau ramus sportas, kuris gali atpalaiduoti. Šiame sporte nėra svarbus amžius ar fizinis paruošimas, kadangi irtis gali visi, kurie tik nori. Su irklentėmis pagerinsite savo kūno formas, atsikratysite nereikalingų riebalų, pagerinsite savijautą, sumažinsite nerimo lygį.

Irklenčių inventorius

Jeigu niekada nesate bandę irklavimo, tuomet siūlome neskubėti su inventoriaus pirkimu. Irklenčių nuoma yra populiari didžiuose miestuose, todėl galite rasti nuomos punktą ir geriau išsinuomoti. Nuomotojai galės plačiau papasakoti apie irklentes, jų istoriją, suteiks įvairių patarimų, bei sukurs maršrutus.

Patarimai pradedantiesiems

Jau sužinojote kas yra irklentė, tačiau reikėtų žinoti, kaip ant jos išstovėti. Norime perspėti, kad ne visiems pavyksta išstovėti pirmu kartu, todėl jeigu nepavyks, nenusiminkite.

  • Bandykite ramią dieną, kuomet nebus vėjo ir bangų.
  • Atsiklaupkite ant irklentės ir laikykite kojas vienodame plotyje.
  • Padėkite rankas priekyje, stipriai spauskite ir stenkitės atsistoti.
  • Tuomet paimkite irklą ir jį naudokite, kad išlaikytumėte balansą.
  • Kai jau esate pasiruošę, įdėkite irklo mentę į vandenį, kad jo sulenkta dalis būtų nukreipta į priekį.
  • Šiek tiek sulenkite kojas.
  • Jūsų žvilgsnis turi būti nukreiptas į priekį, o ne į žemę.