Išmaniojo įrenginio apsauga nuo virusų

Nors ir išmaniosios technologijos siekia aukštumas, tačiau kartu su jomis atsiranda vis įmantresni virusai. Šie dariniai yra vieni iš didžiausių problemų sukėlėjų, kurie įsisuka į išorinius įrenginius, ir juos gali paveikti ne tik iš vidaus, bet ir išorės. Tam, kad galėtumėte apsaugoti savo išmaniuosius įrenginius, reikia atkreipti į keletą svarbių patarimų, kurie padės išvengti šio parazito.

Kokias grėsmes gali sukelti virusai?

Dažniausi virusai, kurie kėsinasi į išmaniuosius įrenginius, vadinami spyware arba adware. Kalbant apie jų daromą žalą, svarbu pabrėžti, kad jie ją gali padaryti ne tik pačiam įrenginiui, bet ir išmaniojo savininkui. Tokio tipo virusai linkę rinkti informaciją, ką žmogus mėgsta veikti išmaniajame įrenginyje bei tą informaciją perduoti trečiosioms šalims. Kaip suprasti, kad išmanusis yra užkrėstas šiais virusais? Suprasti, kad jūsų įrenginys yra užkrėstas virusais yra visai nesunku – išmanųjį nuolat užplūsta gausybė nereikalingų reklamų, neaiškaus turinio informacija, todėl tai įrenginio savininkui gali sukelti minimalų sąmyšį, nes yra sudėtinga suprasti iš kur visa ši informacija plūsta.

Kadangi virusai geba stebėti, kas yra daroma telefone, šie gali užfiksuoti ir jūsų slaptažodžius ar kitą svarbią informaciją, kuri bus panaudota prieš jus. Tarkime, virusas ransomware, užrakina jūsų išmanųjį įrenginį ir jeigu žmogus nori vėl pradėti juo naudotis, prašoma išpirka. Šis viruso tipas yra pats kenksmingiausias iš telefoninių virusų, kurie egzistuoja šiuo metu.

Kokie egzistuoja apsisaugojimo būdai?

Norint apsaugoti išmanųjį telefoną nuo virusų, dažnai nereikia jokių ypatingų pastangų, pakanka tik žinoti kelis pagrindinius dalykus. Pirmiausiai, reikėtų nepasitikėti gaunamomis neaiškiomis nuorodomis, kurias atsiunčia nepažįstami žmonės (arba, jeigu tai yra pažįstami žmonės, tačiau atsiunčia jums nežinomą nuorodą – geriau jos neatidarykite). Dažniausiai tai būna neaiškios nuorodos, kuriomis sunku identifikuoti, koks tai yra internetinis puslapis. Pamačius tokią nuorodą, ją reikia ignoruoti. Kitas patarimas – nesiųsti jokių programėlių iš nepatikimų šaltinių. Suprasti, kad tai yra virusinė programėlė galima iš to, kad jos aprašyme yra gausybė gramatinių klaidų, pats aprašymas yra nerišlus. Be to, savo išmaniuosiuose svarbu įdiegti reikiamą programą – apsauga nuo virusų, kuri sustabdys jų plitimą į jūsų įrenginį.

Ką daryti, jeigu virusas jau įrenginyje?

Jeigu jūsų įrenginyje jau užsiveisė virusas, tuomet reikėtų identifikuoti, iš kur atsirado šis virusas. Suprasti, kad įrenginyje yra virusas galima iš to, kad: išmanusis pradėjo lėčiau veikti, nuolat stringa, greitai išsikrauna baterija, iš įrenginio skleidžiami įvairūs garsai ir pan. Jeigu identifikavote, kad virusas atsirado iš atsiųstos neaiškios programėlės, tuomet kuo skubiau ją ištrinkite. Kai tai padarysite – perkraukite įrenginį. Jeigu po šios procedūros vis dar yra jūsų įrenginyje (jis lygiai taip pat stringa), tuomet nedelsiant kreipkitės į specialistus, kurie padės išspręsti šią problemą ir rasti geriausią sprendimą.