ISO standartai: kas tai? Populiariausių standartų TOP’ai

ISO standartai – tai tarptautiniai standartai, kurie nustato tam tikrus  verslo reikalavimus ir gaires. Jų tikslas – sukurti bendrą techninę kalbą visame pasaulyje, kuri padėtų įvairioms organizacijoms ir įmonėms bendradarbiauti bei realizuoti projektus. ISO standartais siekiama užtikrinti, kad įvairios organizacijos galėtų suderinti savo veiklą ir sukurti bendrą techninį modelį.

Pakalbėkime apie pačius populiariausius ISO standartus:

Populiariausi ISO standartai yra ISO 9001, ISO 14001 ir ISO 27001.  Šie standartai yra labiausiai paplitę dėl jų apčiuopiamos naudos. Jie nustato reikalavimus tam tikrams procesams, kurie turi būti laikomi siekiant užtikrinti aukštą kokybę, saugumą bei aplinkos apsaugos aspektus. Šie standartai taip pat naudojami kaip įrankis vertinti įmonių veiklą ir siekiant užtikrinti, kad jos atitiktų tam tikrus reikalavimus.

Apie kiekvieną iš jų plačiau:

  • ISO 9001 standartas nustato reikalavimus  procesams, kurie turi būti laikomi siekiant užtikrinti aukštą kokybę.
  • SO 14001 standartas nustato reikalavimus tam tikriems procesams, kurie turi būti laikomi siekiant užtikrinti aplinkosauginius aspektus.
  • ISO 27001 standartas nustato tam tikrus reikalavimus procesams, kurie turi būti laikomi siekiant užtikrinti saugumą.

Kodėl įmonės vis dažniau renkasi ISO standartų diegimą?

ISO standartus diegti įmonės renkasi dėl kelių priežasčių. Pirma, tai leidžia įmonei įrodyti savo veiklos efektyvumą bei gerinti savo produktus ir paslaugas. Antra, tai suteikia įmonei galimybę geriau bendradarbiauti su kitomis organizacijomis bei įmonėmis, kurios taip pat naudojasi ISO standartais. Trečia, tai leidžia įmonei užtikrinti aukštą kokybę ir saugumą.

ISO standartus įmonėse diegia specializuotos įmonės, kurios turi ilgametę patirtį ir gali pasirūpinti visas reikalingomis procedūromis bei dokumentacija. Diegiant ISO standartus, įmonės turi galimybę pasirinkti tam tikrus reikalavimus, kuriuos nori laikytis. Diegimas gali užtrukti kelis mėnesius, priklausomai nuo įmonės dydžio ir sudėtingumo.

Patikimi ISO standartų diegimo specialistai laikasplestis.lt siūlo įvairias paslaugas, kurios gali padėti jūsų įmonei pasiekti norimų rezultatų. Plačiau apie paslaugas ir įmonę galite rasti jų puslapyje. Normalu, jog kiekviena įmonė turi skirtingas sąlygas, taisykles bei pasaulėžiūrą, tad šiuo atveju geriausiai yra pasikonsultuoti asmeniškai. Specialistai parinks Jums geriausią sprendimą ir suteiks profesionalios pagalbos.

Tikimės, jog straipsnis buvo naudingas.