KĄ REIKIA ŽINOTI APIE PLYTELIŲ KLIJAVIMĄ?

Nemanykit, jog plytelių klijavimas yra paprastas darbelis, kuriam atlikti nėra būtina patirtis ir jos suformuoti įgūdžiai. Gyvenimiška praktika perspėja, jog jei namuose reikia plytelėmis išklijuoti sienas ar grindis, geriausia išeitis yra tada, kai plytelių klijavimo darbai patikimi tiems, kurie puikiai išmano šį darbą.

Koks yra būtinas pasiruošimas prieš pradedant klijuoti plyteles?

Jei vis dėlto ryžtumėtės patys klijuoti sienas plytelėmis, žinokite, jog prieš pradedant klijuoti plyteles, pirmiausiai reikia tinkamai paruošti klijavimo pagrindą. Būtina pasirūpinti, kad grindys arba sienos būtų lygios ir sausos, be dulkių ir be jokių dėmių, nes visa tai blogina plytelės sukibimą su pagrindu.

Jeigu plyteles planuojate klijuoti ant sienos, reikia būti įsitikinus, jog ji prieš tai nebuvo dažyta vandeniui atspariais dažais. Jei taip, tai tuos dažus teks nugrandyti metaliniu šepečiu ir nuvalyti atsiradusias dulkes. O jei dažai buvo vandeniui neatsparūs, tada bus gana, jei sienas, stipriai trindami, nuplausite ir leisite joms nudžiūti?

Kaip klijuoti plyteles?

Jei plyteles klijuojate drėgnoje ar net šlapioje vietoje, jų klijavimo pagrindą būtinai ištepkite hidroizoliacija, kad ji užtikrintų, jog net tada, kai drėgmė prasiskverbs pro plytelių siūles, po jomis esančios sienos arba grindys išliks sausos. Klijais ištepkite tik tokį pagrindo plotą, kurį pajėgsite iškloti plytelėmis per tam skirtą laiką, kurį gali sutrumpinti aukšta patalpų oro temperatūra ir esami skersvėjai. Geriausiai plytelės kimba prie šviežiai užteptų klijų, tada jos tikrai neatšoks bėgant laikui ir ilgai tarnaus.

Kaip glaistyti siūles tarp plytelių ir nuo ko priklauso galutinio vaizdo grožis?

Prieš pradėdami glaistyti siūles tarp plytelių pirmiausiai išvalykite iš jų klijų liekanas. Jei to nepadarysite, nukentės estetinis vaizdas. Taip pat reikia atidžiai patikrinti, ar siūlėse neliko neužpildytų tarpelių, pro kuriuos paskui galėtų prasiskverbti drėgmė.

O galutiniam plytelių dekoro vaizdui daug reikšmės turi naudotas plytelių klojimo būdas – ar jas būsite klijavę horizontaliai, ar vertikaliai ar kokiu nors kitu neįprastu kampu. Jeigu vis dėlto nesate garantuoti, jog sugebėsite tinkamai įveikti visus plytelių klijavimo ypatumus, tada nerizikuokite ir pakvieskite į pagalbą tuos, kurie iš šio darbo pelno duoną.