Ką rinktis – ne tikros ar natūralios odos rankinę per petį?

Prieš perkant rankinę, vyrai neretai svarsto ne tik apie tai kokio tipo ir stiliaus rankinę įsigyti, bet ir apie tai iš kokios medžiagos ji turėtų būti pagaminta. Dažniausiai renkamasi tarp odinės ir dirbtinės odos rankinių, tačiau tuomet kyla klausimas, kuri turi daugiau privalumų ir būtų patogi nešioti. Tačiau tiek dirbtinės, tiek natūralios odos rankinės per petį turi savo pranašumų.

Natūralios odos rankinės yra vienos geidžiamiausių ir estetiškiausių, nes atrodo įspūdingai ir geba gerai išsilaikyti bėgant laikui, jeigu yra gerai prižiūrima. Todėl turėti natūralios odos rankinę yra ne tik prestižas, tai taip pat yra kokybiškos rankinės ženklas. Tačiau tokio tipo rankinės tikrai yra ne pigios, bet į ją galima žiūrėti kaip į investiciją.

Tuo tarpu dirbtinė oda yra tokia pat populiari, nes daugelis mados prekių ženklų ją naudoja kaip pigesnę alternatyvą rankinių, drabužių ir aksesuarų gamyboje savo klientams. Dirbtinės odos gamybai naudojami ištekliai yra neatsinaujinantys, o metodai laikomi nekenksmingais aplinkai, todėl ši alternatyva odai sulaukia itin daug kritikos. Pagrindinis skirtumas tarp dirbtinės ir tikros odos yra tas, kad tikra oda gaminama iš gyvūnų, tokių kaip buivolai ar galvijai, kailių. Kita vertus, dirbtinė oda yra pagaminta iš polivinilchlorido arba poliuretano, todėl nėra natūrali. Tačiau dirbtinės odos rankinės kaina yra daug prieinamesnė.

Kalbant apie rankinių priežiūrą, dirbtinės odos rankinė yra žymiai praktiškesnė, nes tokio tipo rankinę yra lengviau prižiūrėti. Natūralios odos rankinę turėsite reguliariai valyti specialiomis priemonėmis bei kondicionuoti. Taip pat turėsite atsižvelgti ir į rankinės laikymo sąlygas, ją turėsite laikyti sausai ir neleisti jai sušlapti, kitu atveju jos forma laikui bėgant gali pakisti. Jog odinė rankinė neprarastų savo formos, rekomenduojama į ją nepridėti per daug daiktų, nes per didelis svoris gali pakenkti.

Bet kokiu atveju, renkantis rankinę reikėtų atsižvelgti į tai, kas labiausiai priimtina yra jums ir kas labiausiai atitinka jūsų vertybes. Taip pat reikėtų atsižvelgti ir į patogumą, vizualinį patrauklumą, kainą, tekstūrą ir praktiškumą.