Kada laikas keisti variklio tepalus?

Turint transporto priemonę yra labai svarbu nepamiršti jos deramai prižiūrėti. Reikia prisiminti, jog pasirūpinti tenka ne tik išore, bet ir vidumi. Vienas iš svarbesnių darbų, kuriuos reikia atlikti yra variklio tepalų keitimas. Neretai naujai iškeptiems vairuotojas kyla klausimas, kaip dažnai tai reikia daryti? Į šį klausimą atsakyti sudėtinga, kadangi tai priklauso ne tik nuo automobilio markės, bet ir kitų dalykų, tokių kaip: transporto priemonės eksploatavimo sąlygos, oro klimatas ir kt. Patariama tepalus keisti kas 10 000 km. Tačiau yra ir išimčių:

  • Pasitaiko, jog vairuotojai važinėja nedaug ir 10 000 km nesusidaro net ir per 10 metų. Visgi tai nerodo, jog tepalų nereikia keisti tiek metų. Tokiu atveju patariama reguliariai keisti tepalus bent kas keletą metų.
  • Kitas atvejis – automobilio pirkimas. Jeigu nusipirkote automobilį ir pamiršote pasidomėti, kada buvo keistas variklio tepalas, tuomet reikia jį keisti. Nereikia rizikuoti, kadangi tepalų keitimas yra nebrangus.

Kiekvienas automobilio savininkas mano, jog geriausiai žino, ko reikia jo automobiliui. Tačiau tai yra visiškai netiesa. Rekomenduojama reguliariai vežti automobilį meistrui, jog šis galėtų jį apžiūrėti ir pakomentuoti, ar reikia ką nors pakeisti. Deja, bet dažnai galima išgirsti, kad žmonės bijo vežti automobilį į servisą, nes jie ima didžiulius pinigus ir visada randa, ką taisyti. Toks požiūris į autoservisą neretai susidaro tuomet, kai transporto priemonė vežama kartą per metus ar net rečiau. Tokiu atveju nereikia stebėtis, jog tenka mokėti brangiau, nei buvo tikimąsi. Automobilių gedimus pataisyti galima pigiai, jeigu jie aptinkami iš karto. Jeigu netaisėte smulkių gedimų metus laiko, tuomet gali būti, kad dabar juos sutaisyti bus kur kas sunkiau. Todėl ir kaina didesnė. Jeigu nenorite brangiai mokėti už automobilio tvarkymą, lankykitės autoservise reguliariai. Tokiu atveju gedimai bus aptinkami laiku ir galėsite mokėti pigiau.

Kiek kainuoja tepalų keitimas?

Tepalų keitimo kaina priklauso nuo pasirinkto autoserviso ir automobilio modelio. Neretai kaina prasideda vos nuo 5 eurų. Tai nebrangi paslauga, kuri leidžia išvengti nesklandumų kelyje, todėl būtina prisiminti patikrinti, ar dar neatėjo laikas keisti variklio tepalų. Būkite atidūs ir prižiūrėkite transporto priemonę.

Tepalų keitimas Vilniuje https://www.edler.lt