https://pixabay.com/photos/eye-laser-surgery-eye-operation-5016073/
Nors dauguma žmonių nešioja akinius arba kontaktinius lęšius, vis dėlto didžioji jų dalis svajoja apie galimybę jais atsikratyti ir ramiai džiaugtis geru regėjimu be jų. Ir tai yra misija įmanoma, pakanka pasirinkti lazerinę akių korekciją, kad būtų galima vėl ryškiai regėti supantį pasaulį.
Kada ir kokiomis sąlygomis galima rinktis lazerinę akių regos korekciją?
Anot internetinės akių klinikos: regoscentras.lt gydytojų, regos korekciją galima atlikti pilnametystės sulaukusiems žmonėms ir tiems asmenims, kurių amžiaus riba neviršija penkiasdešimt penkerių metų amžiaus. O pati procedūra yra visiškai saugi ir patikima. Ji pasaulyje naudojama jau daugiau nei trisdešimtį metų.
Regos korekcija atliekama tada, kai pacientui yra diagnozuojama ryški trumparegystė arba toliaregystė bei astigmatizmas. Be to, regėjimo būklė turi būti nesikeitusi bent keletą metų. Taip pat yra būtina pakankamai stora, nesuplonėjusi ragena. Pacientas negali sirgti lėtinėmis ligomis, kurios galėtų daryti įtaką regėjimo aštrumui. Tarp tokių ligų minima cukraligė ir tam tikri psichiniai negalavimai.
Ką dar reikėtų žinoti apie regos korekcijos procedūrą?
Lazerinė akių regos korekcija nėra išskirtinai sudėtinga procedūra. Prieš pradedant ją gydytojas diagnozuoja esamą regos būklę ir priima sprendimą dėl pačios procedūros. Jei korekcija yra galima, akių ligų specialistas atsakys į pacientui rūpimus klausimus, paskirs būsimos procedūros datą ir laiką. Pati lazerinė operacija trunka ne ilgiau pusvalandžio. Jos metu yra koreguojama viršutinė akių ragenos dalis, pakeičiamas jos išgaubtumas.
Kiek laiko trunka reabilitacinis laikotarpis po atliktos akių regos korekcijos?
Maždaug kelias valandas po regos korekcijos procedūros gali perštėti akis, vaizdas regimas tarsi pro rūką. Šios nemalonios būsenos trukmė priklauso nuo regos korekcijos metu taikyto procedūros metodo. Tačiau jau po kelių dienų visiškai grįžtama į nusistovėjusį gyvenimo ritmą.
Aišku, per tą laikotarpį patariama laikytis tam tikrų saugos taisyklių, apie kurias paaiškins oftalmologas. Kai baigsis gijimo laikotarpis, po jo bus galima kuo ramiausiai sportuoti, imtis fizinių darbų, nardyti, plaukioti baseine, vairuoti transporto priemones ir pamiršti visus ankstesnius nepatogumus, kuriuos sukeldavo akinių bei kontaktinių lęšių naudojimas.