Kaip atpažinti mobingą darbe?

Visi žmonės nori, kad jų darbo vieta būtų ne tik pajamų šaltinis, tačiau ir moralinio pasitenkinimo vieta. Deja, toli gražu ne visi gali tuo džiaugtis. Kai kuriose vietose ne tik darbo apkrova kur kas didesnė nei atlygis, tačiau net ir susiduriama su engimu, kuris apsunkina dienas.

Mobingas yra vis dar gaju engimo darbe forma su kuria kovoti turime visi. Ypač tie, kurie jį patiria. Tik tuomet bus galima pasiekti ryškių pokyčių esant tokiai situacijai. Tai yra visuotinė problema, o ne vieno žmogaus apsunkimas.

Per ilgos darbo valandos

Pirmiausia reikia suprasti tai, kad LR įstatymai griežtai nurodo – kokios yra darbo valandos mūsų šalyje, jeigu jums tenka dirbti ilgiau – viskas turi būti apmokestinama. Žinoma, kai kuriais atvejais patys darbuotojai noriai dirba ilgiau, kadangi jiems paprasčiausiai nepavyksta atlikti darbų laiku. Tačiau tai nėra mobingas. Tai yra darbuotojo pasirinkimas, tad jokiu būdu negalima to maišyti.

Nemalonus bendravimas

Prie mobingo taip pat prisideda ir nemalonus bendravimas. Nors kai kurie žmonės yra tokie, kurie nėra lipšnūs, kurie gali kalbėti atgrasiai ir tai jiems yra normalu, tačiau visgi, yra tam tikras etiketas, kurio reikia laikytis. Taigi, jeigu su jumis bendraujama labai nemaloniai, tikėtina, kad prieš jus yra taikomas mobingas darbe. Svarbiausia, kad dažnai užtenka tik pokalbio su tuo žmogumi, kuris yra atgrasus. Gal jis nesupranta, kad jo žodžiai gali žeisti?

„Tu esi netikęs“

Galiausiai, kai jums yra sakoma, kad blogai dirbate, kad esate netikęs – tai yra ryškus ženklas, kad prieš jus yra naudojamas mobingas. Tokiu atveju svarbiausia yra nelaukti, kol užgauliojimai bus dar didesni. Reikia reaguoti kuo greičiau, kadangi dažnai psichologinis smurtautojas darosi tik didesnis, kai mato, kad reakcijos nėra jokios. O jūsų darbas yra apginti ne tik save, tačiau ir kitus, kurie patiria psichologinį smurtą darbe.

Kuo ilgiau lauksite ir kentėsite – tuo problema darysis tik didesnė. Tai yra faktas. Galiausiai, kovoti kartu su komanda – kur kas paprasčiau, tad ieškokite žmonių, kurie taip patiria engimą darbe. Net ir tokiu atveju, kai įmonės yra skirtingos.