Kaip išrinkti išmanųjį telefoną paaugliui?

Išmanieji telefonai yra neatsiejama daugelio kasdienybės dalis. Išmaniosios technologijos tobulėja, atsižvelgdamos į vartotojų poreikius, o šiuolaikinis skubantis žmogus jų turi pakankamai. Tad be telefonų mažai kas ir beapsieina. Mūsų atžalos tikrai yra ne išimtis, o dažnu atveju, būtent paaugliams ir yra itin aktualu tiek pats išmanusis telefonas, tiek jo novatoriškumas, tiek funkcionalumas. Tikėtina, Jūsų atžalos poreikiai yra ganėtinai rimti. Tad, priklausomai nuo Jūsų galimybių, verta apsvarstyti ir rinktis optimaliausią variantą. Siūlome atsižvelgti į keletą svarbiausių aspektų, padėsiančių išrinkti išmanųjį telefoną paaugliui.

Funkcionalumas ir galingumas

Pirmiausia reikėtų išsiaiškinti konkrečius atžalos poreikius. Nuotraukos, video, filmai, socialiniai tinklai, žaidimai – tai vieni svarbiausių ir populiariausių užsiėmimų paauglių tarpe. Galbūt Jūsų atžala mėgsta kurti vaizdo įrašus, nuotraukas bei yra aktyvus socialinių tinklų vartotojas? Gal tai žaidimų entuziastas? O gal labiausiai mėgstantis filmus bei muziką? Žinoma, reikėtų nepamiršti ir įvairiausių aplikacijų, skirtų palengvinti mokymąsi. Talpi baterija, galingas procesorius bei didelė atmintis itin svarbu, jei Jūsų atžala turi daug pomėgių. Galite rinktis geriausią rinkoje flagmaną iPhone 13 Pro Max, kuris leis mėgautis absoliučiai viskuo, užtikrindamas aukščiausią kokybę, tačiau ir pareikalaus plačiau atverti piniginę. Arba galite išsirinkti telefoną, kuris kainuos mažiau ir patenkins vieną ar keletą iš visų svarbiausių poreikių. Futuristinis Poco F4 GT 5G yra puiki alternatyva flagmanams, nes turi talpią bateriją, spartų lustą bei tinkamą žaidimams ekraną. Taip pat šiuo telefonu Jūsų atžala galės daryti itin kokybiškas nuotraukas. Funkcionalumu bei kokybe per daug nenusileidžia vidurinei klasei priskiriami išmanieji iPhone 11, kuriuos galite apžiūrėti Pigu.lt, bei taip pat iPhone 12, kuriuos galite rasti šioje nuorodoje: https://pigu.lt/lt/foto-gsm-mp3/mobilieji-telefonai/f/all/iphone-12. Turėdami šiuos išmaniuosius telefonus, Jūsų atžala koja kojon žengs su technologijomis ir tuo pačiu, tikėtina, su savo bendraamžiais. O už itin prieinamą kainą, galite rinktis ekspertų palankiai vertinamą Samsung Galaxy A13. Tai biudžetinis variantas, nenuviliantis savo kokybe bei džiuginantis išmanumu.

Apsauga

Aktyvūs paaugliai, dėl savo hiperaktyvumo arba tiesiog nepatirties, dažnai būna neatsargūs. Tačiau nuo bėdų ar netikėtumų neapsaugoti ir patys atsargiausi. Tad be telefono dėklo dar sustiprintas ekrano stiklas ar apsauga nuo dulkių bei drėgmės yra labai pravarčios papildomos funkcijos. Taip pat nemažiau gali praversti ir pirštų antspaudo skaitytuvas, tiek atrakinant telefoną, tiek atliekant svarbius veiksmus, susijusius su finansais ar asmeniniais duomenimis. Jei manote, kad kaip tik be to neišsiversite, renkantis telefoną, įsitikinkite, kad jis yra su šia funkcija.

Vaikai yra mums visų brangiausi, tad norisi visokeriopai pasirūpinti jų saugumu. Ypatingai nerimaujantiems GPS sekimo funkcija leis žinoti, kur yra jų atžala, o apsaugoti nuo netinkamo interneto turinio padės tėvų kontrolės nustatymai. Tai galima padaryti praktiškai su visais išmaniaisiais telefonais, atsisiuntus tam skirtas programas, kurios suderinamos su telefono operacine sistema. Taip pat paprastesnei turinio priežiūrai galima naudoti ir bendras šeimos paskyras.

 

Ieškodami telefono savo vaikui, atsižvelkite, kokiais naudojatės visa šeima. Jei norėsite bendros šeimos paskyros ar kitų sąsajų, Jums reikės tos pačios operacinės sistemos. O jei manote, kad Jūsų paauglys vis dar per mažas rimtiems įrenginiams, pasvarstykite apie išmanųjį laikrodį. Juo galėsite susiekti su savo atžala skambučiais bei žinutėmis, o taip pat ir žinosite, kur jis reikiamu metu yra.