Kaip montuojami šilumos siurbliai?

Bet kurios šildymo sistemos efektyvus veikimas priklauso ne vien nuo tinkamai atliktų skaičiavimų, gero projektavimo ir kokybiškos įrangos, bet ir nuo tiksliai ir taisyklingai atliktų montavimo darbų. Tas pats liečia ir šilumos siurblius, kurie palaipsniui tampa vis populiaresniais sprendimai privačių namų šildymui.

Šilumos siurblių montavimas yra ganėtinai sudėtingas procesas, kurį rekomenduojama patikėti specialistams. Pačio siurblio bloko įrengimas yra jau galutinis darbų etapas, prieš kurį darbai vyksta lauke, montuojant pirminio šilumokaitį. Darbai atliekami šiame etape gali būti tokie pat skirtingi, kaip ir patys šilumos siurbliai, tiksliau jų veikimo principai.

Paprasčiausiai montuojami įrenginiai oras-oras, sudėtingiausias ir brangiausias sprendimas – gruntas-vanduo. Vieno tipo įrenginiams pakanka pasirinkti galingumą ir geriausią vietą patalpose, kitiems būtinai reikalingas tinkamai parengtas projektas. Kai kuriais atvejais, svarbūs yra ir landšafto ypatumai, tiksliau – vandens telkinių buvimas šalia namo. Be jo iš esmės bus neįmanoma įrengti šilumos siurblio vanduo-vanduo.

Oras-oras šilumos siurblio pajungimas yra labai panašūs į kondicionieriaus su vos keliais skirtumais, kurie nors ir atrodo nežymūs, tačiau yra gan svarbūs. Čia svarbu taisyklingai sujungti abu įrenginio blokus, juos įžeminti ir užpildyti vidinius kontūrus specialiais skysčiais, kurių pagalba ir vyks šilumos perdavimas iš lauke esančio oro į patalpas. Montuojant siurblį oras-vanduo – svarbiu etapu tampa jo pajungimas prie patalpų karšto vandens tiekimo sistemos arba prie vėdinimo. Šio tipo įrenginiai gali būti naudojami tiek su radiatoriais tiek ir su šildomomis grindimis.

Kaip jau minėjome norint įsirengti sistema vanduo-vanduo, svarbu, kad šalia patalpų būtų vandens telkinys, pakankamai gilus, kad neužšaltų per žiemą. Kitas variantas – naudotis giluminiais (gruntiniais) vandenimis ir gręžti gręžinį. Bet kuriuo atveju sudėtingiausia ir brangiausia šio tipo siurblių įrengimo dalių yra susijusios būtent su vandens paėmimu iš aplinkos. Tam tenka naudotis ir papildoma įranga tokia kaip vandens siurbliai, kurių pagalba vanduo iš pasirinkto telkinio ar gręžinio yra paduodamas į šilumos siurblį. Darbus gali apsunkinti tokie veiksniai kaip ganėtinai giliai esantys gruntiniai vandenys.