Kaip pagerinti savijautą tamsiomis rudens dienomis? 5 patarimai

Zen Chung  iliustracija iš pexels.com

Ruduo džiugina ne tik spalvomis, skania kava, kai už lango lyja bei žvakių deginimo ritualais, tačiau taip pat ir liūdna nuotaika, dažnai prastesniu miegu ir labai ženkliai sumažėjusiu fiziniu aktyvumu. Žinoma, tamsusis metų laikas tikrai nereiškia, kad būtina gyventi slogiai. Yra daug priemonių, kurios gali pagerinti savijautą. Pateiksime 5 universalias tiesas, kurios leis jums visus metus, nepriklausomai nuo oro, jaustis puikiai.

  1. Maisto papildai.

Net ir tokiu atveju, kai atrodo, jog maitinatės tikrai sveikai, dažniausiai maisto papildai rudens bei žiemos metu yra pagalba numeris 1, nepamainomas sprendimas. Rudenį galbūt iš po vasaros mūsų organizmas dar nėra labai pavargęs, vitaminų jame dar yra, tačiau artėjant žiemai – atsargos yra būtinos. Išgerti vieną tabletę per dieną nebus sunku, tačiau tai gali padėti jums kur kas geriau jaustis, išvengti sezoninių ligų, kadangi imuninė sistema bus stipresnė.

Kokie maisto papildai rudenį yra būtini? Žinoma, amino rūgštys, kurios gerina mūsų psichinę savijautą, taip pat ir stiprina imuninę sistemą, dažnai papildomai vartojamas kolagenas, kuris yra būtinas žmogaus sąnariams, žuvų taukai, kuriuose yra omega rūgščių – tiesiog būtini, išbandykite ir kompleksinius vitaminus, kuriuose dažniausiai yra derinami C, D bei A vitaminai, kurie reikalingi ne tik sveikatai, tačiau ir grožiui.

  1. Daugiau vaikščiojimo.

Ruduo yra tas metas, kai daugelis žmonių pradeda gyventi pasyviau. O kuo mažiau judame – tuo išlįsti iš savo kiauto tampa vis sunkiau. Mažesnis fizinis aktyvumas dažniausiai veikia ne tik žmogaus kūną, taigi, gali pradėti kankinti sąnarių skausmai (dėl to siūlome vartoti kolageną), tačiau taip pat ir blogėja nuotaika, kartu ir miego kokybė.

Stebuklingi 10 000 žingsnių per dieną gali padėti jums jaustis kur kas geriau. Jeigu tik yra galimybė – vaikščiokite dienomis, kai bent jau kažkiek šviečia saulė, tad taip pasigaminsite ir vitamino D, taip pat daugiau judėkite gryname ore, miške, parke.

  1. Daugiau bendravimo.

Dažniausiai tamsiuoju metų laiku žmonės daugiau laiko praleidžia namuose. Išeiti kažkur tampa labai tingu, tad sumažėja ir bendravimas su kitais žmonėmis. Kai kuriems to tikrai reikia, kadangi socializacija tampa nuotaikos gerinimo įrankiu. Jeigu ir jums taip yra – tokiu atveju siūlome bandyti prisiversti kuo daugiau bendrauti, ieškoti naujų pažinčių, galiausiai, užsirašyti į būrelius, kurie vienija žmones užsiimančius tam tikra veikla, hobiu. Tai tikrai pakels nuotaiką. Ypač, tamsiais rudens vakarais.

Pixabay  iliustracija iš pexels.com

  1. Miego kokybė.

Dažniausiai tamsiuoju metų laiku norisi miegoti kur kas daugiau. Tai yra visiškai normalu. 8-9 valandos – optimalu. Kartais ir 10 valandų nėra blogai, kadangi kai kurių žmonių organizmui reikia tiesiog daugiau miego. Tačiau tyrimai rodo, kad 11-12 ir daugiau valandų miego per parą dažniausiai turi tokį patį neigiamą poveikį savijautai kaip ir per trumpos miego valandos. Taigi, miegokite, tačiau ne per daug ir svarbiausia – kokybiškai. Tai yra, miegokite naktį ir bandykite tai daryti kuo kokybiškiau – be telefonų rankose, be įjungto TV šalia.

  1. Sveika mityba.

Galiausiai, rudens dienos ir vakarai bus kur kas geresni, jeigu kasdien maitinsitės sveikai. Juk sveikas maistas dažniausiai yra lengvas, tad neapsunksite, taip pat, gausite Jūsų organizmui reikalingas medžiagas, o tai gerins  nuotaiką bei savijautą apskritai.