Kaip pasirinkti tinkamą sodo baldų medžiagą?

1. Mediena: nesenstanti ir natūrali

Mediena yra populiarus sodo baldų pasirinkimas dėl savo natūralaus grožio ir tradicinės išvaizdos. Ji puikiai dera su lauko aplinka ir, jei tinkamai prižiūrima, gali tarnauti dešimtmečius. Tačiau nuo pasirinktos medienos rūšies priklauso jos ilgaamžiškumas ir priežiūros poreikiai:

  • Tikmedis: Tiko mediena labai atspari puvimui, puvimui ir vabzdžių pažeidimams, todėl idealiai tinka lietingam klimatui. Ją reikia mažai prižiūrėti, tik retkarčiais valyti ir tepti alyva, kad išliktų aukso rudumo spalva.
  • Kedras: Kedras yra lengvesnis už tikmedį ir natūraliai atsparus drėgmei, puvimui ir vabzdžiams. Jis puikiai tinka drėgnam klimatui, tačiau, norint išsaugoti spalvą, jį reikia reguliariai dažyti arba sandarinti.
  • Eukaliptas: Tai nebrangesnė alternatyva, kuri vis tiek pasižymi geru patvarumu ir atsparumu atmosferos poveikiui. Kaip ir kedrui, jam reikia reguliarios priežiūros, kad išlaikytų savo išvaizdą.

2. Metalas: patvarus ir elegantiškas

Metaliniai sodo baldai vertinami dėl savo tvirtumo, ilgaamžiškumo ir aptakių linijų. Dažniausiai naudojami šie metalai:

  • Aliuminis: Lengvi ir atsparūs rūdims, aliuminio baldai yra lengvai pernešami ir puikiai tinka lietingam klimatui. Juos reikia prižiūrėti minimaliai, paprastai tik retkarčiais valyti.
  • Kalta geležis: žinoma dėl savo svorio ir puošnaus dizaino, kalta geležis yra geras pasirinkimas vėjuotoms vietovėms. Tačiau ji gali surūdyti, jei nėra periodiškai apdorojama arba dažoma.
  • Nerūdijantis plienas: Nerūdijantis plienas, nors ir sunkus, yra neįtikėtinai patvarus, atsparus rūdims ir korozijai. Jis idealiai tinka pakrančių zonoms, tačiau tiesioginiuose saulės spinduliuose gali gana stipriai įkaisti.

3. Ratanas ir pinti gaminiai: universalūs ir stilingi

Ratano ir pinti baldai mėgstami dėl jų universalumo ir estetinio patrauklumo, suteikiant daugiau atsipalaidavimo ir patogumo. Juos Lietuvoje parduoda Gardenway.lt .Šie baldai paprastai gaminami iš:

  • Natūralus rotango ir vytelių pluoštas: geriausiai tinka dengtoms patalpoms, nes yra jautrus gamtos veiksniams. Šias medžiagas reikia reguliariai valyti ir apdoroti, kad jos būtų atsparios blukimui ir vandens padarytai žalai.
  • Sintetinio rotango ir (arba) vytelių: Sintetiniai gaminiai, pagaminti iš dervos arba plastiko, yra daug patvaresni ir atsparesni atmosferos poveikiui. Jas lengva valyti ir prižiūrėti, todėl jos tinka bet kokio klimato sąlygomis.

4. Plastikas: nebrangu ir spalvingu

Plastikiniai baldai yra ekonomiškiausias sodo baldų variantas. Jie lengvi, lengvai valomi, yra įvairių spalvų ir stilių. Pagrindiniai tipai yra šie:

  • Polipropilenas: Polipropilenas: itin patvarus, atsparus blukimui, atlaiko visas oro sąlygas ir nereikalauja didelės priežiūros.
  • PVC: Lankstus ir lengvas, tačiau ne toks patvarus kaip polipropilenas; veikiamas atšiaurių oro sąlygų PVC ilgainiui gali tapti trapus.

Rinkitės pagal savo poreikius

Rinkdamiesi medžiagą sodo baldams, atsižvelkite į tipines jūsų vietovės oro sąlygas ir į tai, kiek priežiūros esate pasirengę atlikti. Kiekviena medžiaga pasižymi unikaliu ilgaamžiškumo, priežiūros poreikių ir estetinio patrauklumo deriniu. Suderinę šias savybes su savo asmeniniu stiliumi ir sodo aplinkos sąlygomis, galėsite išsirinkti sodo baldus, kurie bus ir funkcionalūs, ir gražūs, kad ilgus metus išliktų jūsų lauko svetainės kertiniu akmeniu.