Kaip pasirinkti virtuvės baldus mažai virtuvei?

Kaip pasirinkti virtuvės baldus mažai virtuvei?

Gaila, tačiau ne kiekvienas gali turėti dideles ir plačias virtuves, kuriose gali tilpti viskas, ko tik reikia ir visada dar liks daug vietos. Daugelis, ypač tie, kas gyvena daugiabučiuose, didelės virtuvės turėti negali, tačiau net ir mažoje erdvėje galima puikiai viską suprojektuoti taip, kad virtuvė neatrodytų per daug užstatyta. Tad šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kaip reikėtų tinkamai išsirinkti virtuvės baldus, kurie puikiai tiks mažoje virtuvėje.

Svarbu apgalvoti, kokie baldai reikalingi

Virtuvė negali apsieiti be tam tikrų baldų. Tad verta susidaryti jų sąrašą, kurie yra privalomi. Tad sąraše privalomai turėtų atsidurti šie baldai:

  • Kelios pakabinamos ir pastatomos spintelės;
  • Lentynos;
  • Stalas;
  • Kėdės.

Be šių anksčiau paminėtų baldų (neįskaitant buitinės technikos) tikriausiai neapsieitume. Tad turint pagrindinius baldus verta pagalvoti apie jų išdėstymą. Jie turėtų būti išdėlioti taip, kad netrukdytų praėjimui. Tad jei renkatės stalą, galbūt verta pagalvoti apie sulankstomą, kad jo nenaudojant būtų galima sutaupyti šiek tiek vietos. Jeigu įprastai namuose būnate keliese, bet į svečius karts nuo karto užsuka netikėti svečiai, tam tikras kėdžių skaičius taip pat gali būti sulankstomos ir padėtos taip, kad nesimaišytų kasdieniniame gyvenime, o jų prireikus, jas lengvai galėsite išskleisti. Rodos, tokie smulkūs dalykai situacijos nelabai galėtų pagerinti, bet būtent iš tokių smulkių detalių ir galima sukurti geriausius sprendimus.

Išnaudoti visą įmanomą erdvę

Labai dažnai daroma klaida, kad mažose virtuvėse nėra išnaudojamas visas patalpos aukštis. Tad net jei esate mažesnio ūgio ir galvojate, kad aukštai pakabintos spintelės bus labai nepatogu, klystate. Ten, kur įprastai atsistojus nepasiekiate aukščiausių lentynų galima sudėti tokius daiktus, kurie yra naudojami retai, tačiau jų karts nuo karto prireikia. Taip spintelėse bus galima atsilaisvinti vietos einamiems daiktams. Tad renkantis virtuvės baldus, nebijokite įsigyti daugiau aukštesnių spintelių ar tiesiog paprastų lentynų, kurios atlaisvins daug erdvės ir ji bus išnaudota tinkamai.

Reikėtų ieškoti nestandartinių sprendimų

Virtuvės baldai gali būti nebūtinai pagaminti pagal užsakymą. Įvairios parduotuvės gali pasiūlyti pačių įvairiausių ir tikrai nestandartinių sprendimų. Todėl jei virtuvė itin maža įvairiausių idėjų galite pasisemti tiesiog apžiūrinti skirtingus virtuvės baldus ir taip kiekvieną jo dalį perkant atskirai. Taip kur kas patogiau galima viską susigalvoti, išnaudoti erdvę tinkamiau.  Net ir siauresnė, bet aukšta spintelė, gali būti kur kas geresnis sprendimas, nei kad pagal užsakymą daryti kelias mažesnes, kurios, be abejo, užimtų didesnę vietą ir nebūtų patogios.