Kaip pasiruošti nėštumui?

Kiekviena moteris pati renkasi gyvenimą kelią ir toli gražu ne visos nori būti mamomis. Tai yra natūralu. Tačiau lygiai taip pat natūralu, kad daugeliui moterų tai yra siekiamybė, kadangi auginti vaiką, palikti kažką po savęs – stebuklas ir ne kitaip.

Tiesa, pasiruošimas nėštumui, visas periodas, galiausiai, gimdymas – sunkus darbas, tad viską reikia atlikti nuosekliai, kad pavyktų džiaugtis išties puikiu rezultatu, kuris leis būti ramiu, kad ir pastoti, ir išnešioti vaiką – bus paprasta, o nėštumo metu švytėjimas bus Jūsų palydovas.

Visgi, yra kelios smulkmenos, kurios gali padėti pasiruošti nėštumui. Aptarsime jas žemiau. Tikimės, kad tai palengvins laukimą.

Visada geriausia namuose turėti bent jau kelis nėštumo testus, kurie padės kur kas paprasčiau sekti savo organizmo potyrius. Juk dažniausiai planuojant nėštumą vis atrodo, kad “jau”. Štai todėl nėštumo testai – leis pasitikrinti ir žinoti – kokia yra Jūsų situacija. Svarbiausia yra investuoti gal į kiek brangesnius, tačiau būtent ankstyvuosius testus, kurie parodo nėštumą dar labai ankstyvoje fazėje. Taigi, bus galima pradėti džiaugtis iš kuo anksčiau.

  • Vitaminai.

Žinoma, reikia pasirūpinti, kad vaikas gautų visas reikalingas medžiagas, kurios padės jam išnešioti vaisių. Pirmiausia reikia vartoti folio rūgštį. Dažniausiai kelis mėnesius iki nėštumo, taip pat, kelis mėnesius tada, kai jau pavyko pastoti. Dažniausiai siūloma gerti ne tik moterims, tačiau taip pat ir vyrams. Tai didina tikimybę, kad pavyks pastoti paprasčiau ir tuo pačiu vaisius augs sėkmingai. Žinoma, reikia gerti ne tik folį, tačiau ir kitus vitaminus. Kokius? Geriausia yra tartis su medikais.

  • Apsilankymas pas ginekologą.

Taip pat siūlome nueiti patikrai pas specialistą, kuris įvertina – kokia yra Jūsų situacija. Tačiau eiti ne dėl to, kad po mėnesio nepavyko pastoti. Natūralu nesulaukti gandro net iki metų bandymo. Tačiau apskritai reikia reguliariai lankytis pas ginekologą, kuris gali garantuoti, kad moters sveikata yra puiki. Tai reikia daryti ne tik planuojant pastoti, tačiau nuolatos, reguliariai. Taigi, šis kartas – ne išimtis.

  • Kokia yra vyro sveikata?

Kalbant apie pasiruošimą nėštumui dažniausiai minima tik moteris, tačiau tai nėra visiškai tikslu. Juk vyras taip pat prisideda prie pastojimo, vaiko planavimo, o spermos kokybę lemia jo gyvenimo būdas ir tuo pačiu kūno sveikata. Taigi, ne tik moteris turi gerti kuo daugiau vitaminų, tačiau taip pat ir vyras. Jam taip pat verta atlikti kraujo tyrimus, kurie padeda gana tiksliai numatyti – koks yra jo organizmas ir tuo pačiu kaip jį galima papildyti, pagerinti, kad pastoti moteriai pavyktų kuo paprasčiau.

  • Finansų įvertinimas.

Natūralu, kad planuojant nėštumą reikia įvertinti savo finansines galimybes. Juk ne tik moteris išeina vaiko priežiūros atostogų, kurios yra kur kas mažiau apmokamos, tačiau taip pat ir vaikui reikia nemažai išlaidų, kurios skirtos jo gyvenimo kokybei. Žinoma, nereikia daug pinigų ir tuo pačiu nebus tinkamo laiko, kadangi dažniausiai išlaidų yra visada. Tačiau susidaryti planą, kuris leis Jums kur kas paprasčiau planuoti savo finansus ateityje – tikrai verta. Net ir pasikalbėti su finansininku, kuris gali padėti Jums tiksliai sudėlioti savo galimybes ir tuo pačiu prie jų prisiderinti.

  • Aplinkos kūrimas.

Lygiai taip pat reikia įvertinti tą vietą, kurioje gyvenate. Svarbu, kad vaikui būtų sukurta pati geriausia aplinka, kurioje jis tikrai gerai jaustųsi. Štai todėl reikia iškart nuspręsti – kuris namų kampelis bus skirtas jam. Taip, gali atrodyti, kad kūdikiui nereikia daug vietos, tad nebūtina ir per anksti planuoti visko iki smulkmenų. Tačiau juk labai greitai auga. verta iškart nuspręsti, kuris namų kampelis bus skirto vaiko žaidimams, miegui ir panašiai. Visa tai padės Jums ateityje kur kas paprasčiau planuoti erdvę.

  • Domėjimasis nėštumu bei gimdymu.

Galiausiai, ne tik nėštumo testai padeda suprasti, kad esate nėščia. Taip pat ir tam tikri kiti požymiai, kurie yra gana ryškūs net ir pirmomis nėštumo dienomis. Svarbiausia yra juos pamatyti. O kuo daugiau žinosite apie nėštumą, kaip keičiasi Jūsų kūnas, kas laukia gimdymo metu – tuo ramesnė galite būti, kad laukimas bus paprastesnis. Svarbiausia yra ieškoti tikslios info ir tuo pačiu remtis tik medikais, mokslininkais, o ne forumais, kuriuose dažniausiai daugiau mitų nei faktų.

Kiekviena moteris ruošiasi skirtingai. Kol vienos tam skiria labai daug dėmesio, tuo tarpu kitos tikisi, kad gamta viską padarys už jas. Dalinai – taip ir yra. Tačiau dažniausiai žinojimas suteikia daugiau ramybės, padeda koncentruotai laukti. O nėščiai moteriai – tai labai svarbu.