Kaip pasiryžti šuoliui su parašiutu?

Šuoliai parašiutu yra vienas iš labiausiai jaudinančių užsiėmimų kuriuos galite pasirinkti. Tačiau daugelį žmonių kausto įvairios baimės, kurios sulaiko nuo minties pasinaudoti šia pramoga. Tačiau nesiaudinkite; natūralu, kad jaučiate nedidelį nerimą dėl šuolio parašiutu. Laimei, tinkamai pasiruošę ir gavę paramą, galite atlikti šuolį ir mėgautis neįtikėtina patirtimi. Panagrinėkime, kaip įveikti savo baimes, kad galėtumėte įgyvendinti savo svajonę.

Pasidomėkite šia tema

Geriausias būdas įveikti bet kokią baimę – šviestis šia tema. Pradėkite nuo tyrimų apie šuolių su parašiutu saugą ir taisykles, kad prieš šokdami žinotumėte, į ką įsitraukėte. Sužinokite apie tinkamą įrangą, saugaus nusileidimo būdus, oro sąlygas įvairiose vietovėse ir t. t. Visa tai padės sustiprinti pasitikėjimą savo jėgomis ir leis geriau kontroliuoti situaciją. Taip pat turėtumėte perskaityti keletą įkvepiančių patyrusių parašiutininkų, kurie įveikė savo baimes ir sėkmingai atliko šuolius, istorijų – jos padės jus motyvuoti ir padrąsinti.

Ieškokite patyrusių parašiutininkų paramos

Visada naudinga, kai kas nors, kas jau yra išgyvenęs tai, ką ruošiatės daryti, pataria, kaip elgtis jūsų kelionėje. Pasiteiraukite draugų ar šeimos narių, kurie jau yra atlikę šuolius parašiutu – jie gali pasidalyti savo patirtimi ir patarti, kaip išlikti ramiems ore prieš iššokant iš lėktuvo. Be to, internete ieškokite forumų ar grupių, kuriose kiti parašiutininkai dalijasi savo istorijomis ir patarimais – ruošdamiesi šiam nuotykiui neturite būti vieni. Gerų minčių ir idėjų galite rasti ropejumping.lt puslapyje.

Pradėkite nuo mažų žingsnių ir stiprinkite pasitikėjimą savimi

Jei atrodo, kad šuolis iš lėktuvo dar per didelis iššūkis, pradėkite nuo mažų žingsnių ir pirmiausia išbandykite šuolį su guma nuo tilto. Taip galėsite patogiai įsijausti į skrydį oru iš tikrųjų neatsiplėšdami nuo žemės – tai puikiai tinka pradedantiesiems! Laikui bėgant, kai pasitikėjimas savimi augs, palaipsniui pereikite prie didesnių iššūkių, pavyzdžiui, šuolių tandemu arba savarankiškų šuolių, kol galiausiai šuolis su parašiutu iš lėktuvo taps antrąja prigimtimi.

Būtina išsilaikyti parašiutininko kursus

Prieš bandydami iššokti parašiutu, būtinai išklausykite profesionalius šuolių su parašiutu kursus. Kursų metu išmoksite kai kurių pagrindinių dalykų, pavyzdžiui, kaip tinkamai supakuoti parašiutą ir kada jį išskleisti. Taip pat dalyvausite saugos pratybose, kad tiksliai žinotumėte, ką daryti, jei šuolio metu kas nors nutiktų ne taip. Pirmieji šuoliai atliekami kartu su profesionaliu parašiutininku, tad bijoti nėra ko.

Ekstremalios pramogos pagyvina gyvenimą

Šuolis parašiutu yra jaudinanti patirtis, kurią kiekvienas turėtų išbandyti bent kartą gyvenime. Norint, kad patirtis būtų maloni ne tik šuolio metu, bet ir po jo, svarbu iš anksto imtis veiksmų, pavyzdžiui, pasidomėti saugos taisyklėmis, susirasti patyrusių parašiutininkų pagalbą, pradėti nuo mažų žingsnelių ir įgyti pasitikėjimo savimi – visi šie veiksmai padės užtikrinti, kad atėjus laikui kilti, visi rūpesčiai liks debesyse! Taigi nebedvejokite, nugalėkite psichologines baimes šiandien, kad rytoj dangus nebūtų toks bauginantis.