Kaip priaugti svorio?

Tiems, kurie kovoja su svorio metimu, tai gali atrodyti kaip pokštas, tačiau kai kuriems žmonėms priaugti svorio ir priaugti raumenų masės yra daug sunkiau nei ją numesti.

Labai lieknų žmonių medžiagų apykaita paprastai yra daug greitesnė. Tai reiškia, kad viskas, ką jie valgo, labai greitai sudega. Taigi misiją priaugti svorio šiuo atveju tikrai galima laikyti labai sunkia užduotimi. Koks yra geriausias sprendimas? Tinkama mityba ir jėgos treniruotės.

Kaip priaugti svorio?

Idealaus svorio paieška yra vienas iš iššūkių daugeliui. Daugelis žmonių laikosi dietų norėdami numesti svorio, tačiau, kita vertus, yra norinčių priaugti svorio ir padidinti raumenų masę. Kokios yra lieknumo priežastys? Gana svarbus yra genetinis faktorius – yra žmonių, kurių karta iš kartos yra ploni, nes jų kaulai smulkesni, mažesnė raumenų masė ir nelinkę kauptis riebalai. Tačiau saugokitės! Tai ne visada lemia genų paveldėjimas.

Prieš bet kokią dietą pasitikrinkite savo sveikatą

Visada būtina atlikti reikiamus tyrimus ir pasitikrinti sveikatą. Todėl prieš bandant priaugti svorio „per prievartą“, svarbu žinoti, ar per didelis lieknumas nesusijęs su kokia nors liga ar sveikatos būkle. Skydliaukės problemos, diabetas, valgymo sutrikimai – tai tik dalis problemų, kurias gali diagnozuoti gydytojas ir į jas visada reikia pirmiausia atsižvelgti. Juk tokiais atvejais nė viena dieta neturėtų prasmės, jei priežastis – ne jūsų „lieknas grožis“, o liga.

Kokios yra per mažo svorio ar nepriaugimo priežastys?

Kai kurios dažniausios priežastys, kodėl žmonės negali priaugti reikiamo svorio:

  • netinkami mitybos įpročiai,
  • pailginti valgymo intervalai,
  • blogas maisto pasirinkimas
  • energijos trūkumas (per didelis fizinis aktyvumas, palyginti su valgymu).

Kitos priežastys, kodėl negalite priaugti svorio ir išlaikyti tinkamos raumenų masės:

  • žarnyno ligų sukeltas maistinių medžiagų malabsorbcija,
  • ligos, tokios kaip tuberkuliozė,
  • vėžys,
  • hormoninis disbalansas,
  • valgymo sutrikimai (pvz., nervinė anoreksija arba bulimija).

Norite padidinti raumenų masę?

Praleidžiate valandų valandas sporto salėje, tačiau norimas rezultatas vis nedžiugina? Turbūt darote ką nors ne taip.

Jei neturite jokių sveikatos problemų ar sutrikimų, tuomet reikėtų atsižvelgti į jūsų mitybą. Ji turi būti sveika, pilnavertė ir kaip įmanoma įvairesnė. Sportininkai, norintys padidinti raumenų masę, turėtų nepamiršti vartoti ir baltymus – labai svarbią raumenų statybinę medžiagą. Baltymų galite rasti čia: https://www.stipriausias.lt/papildai/baltymai-proteinas.