Kaip priderinti ratlankius prie automobilio?

Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų, kuriuos užduoda vairuotojai atėję pas ratlankių pardavėją: „Ar šie ratai tiks mano automobiliui? Atsakant į šį klausimą reikia atsižvelgti į keletą svarbių veiksnių. Kai kurie ratlankiai sukurti specialiai jūsų automobilio markei ir modeliui.

Vis daugiau žmonių mėgsta užsidėti nestandartinius ir išskirtinius ratus savo transporto priemonėse. Ši nauja meilė verčia žmones kelti klausimą, kokius ratlankius jie gali pritaikyti savo transporto priemonėms. Jei esate vienas iš šių žmonių, tikriausiai galvojate, kokius ratlankius galite ar negalite uždėti. Toliau pateikta informacija padės jums visa tai išsiaiškinti.

Kodėl ratlankiai yra tokie populiarūs?

Yra daug priežasčių, kodėl ratlankiai visada buvo populiarūs. Geros naujienos yra tos, kad šiais laikais yra daugybė galimų pasirinkimų. Dėl technologijų gamintojai gali pasiūlyti daugybę ratlankių dydžių ir dizainų. Automobiliai atrodo taip pat, bet pritaikydami juos galite išsiskirti iš kitų. Galite vairuoti unikalią transporto priemonę, jei pasirinksite ne itin populiarų ratlankio dizainą.

Kita priežastis yra ta, kad žmonėms patinka šiek tiek didesnių ratlankių išvaizda. Žmonės, norintys neatsilikti nuo laiko arba įsitikinti, kad jų transporto priemonės neatrodo pasenusios, renkasi didesnius ratlankius. Niekas nenori likti nuošalyje, kai kiti juda į priekį. Vienintelis dalykas, dėl kurio turite nerimauti, yra ratlankio dydžio apribojimai.

Pirmas dalykas, kurį galite padaryti, yra išsiaiškinti savo varžtų kiekį ratlankiuose ir atstumus tarp jų. Yra daugybė varžtų išdėstymo rušių. Daugelis žmonių nežino šios informacijos, kol neateina laikas keisti ratlankių.

Pavyzdžiui, kai kurios Europos transporto priemonės turi 4 × 100 varžtų išdėstymą. Tai reiškia, kad jų angos yra 100 mm atstumu nuo kitos skylės, o 4 reiškia, kad ratlankyje yra 4-ios skylės varžtams. Turėsite įsitikinti, kad ratlankiai, į kuriuos žiūrite, atitinka šį konkretų modelį. Gerai tai, kad daugelis gamintojų gamina kelis vieno modelio variantus.

Kitas dalykas, kurį galite padaryti norėdami išsiaiškinti, ar jūsų ratlankiai tinka konkrečiam automobiliui, yra patikrinti rato matmenis. Kaip ir varžtų išdėstymas, rato matmenys keičiasi priklausomai nuo modelio arba gamintojo. Norėdami išmatuoti rato matmenis, turėsite išmatuoti ratų skersmenį. Šis skaičius paprastai yra nuo 15 iki 19 colių. Žinoma, būna ir daug didesnių.

Daugiau informacijos ieškokite nuorodoje.