Kaip tinkamai prižiūrėti ir išlaikyti automobilio valytuvus?

               Automobilio valytuvai yra viena iš svarbiausių automobilio dalių, kuri padeda užtikrinti saugų ir gerą matomumą visomis oro sąlygomis, todėl rūpintis jais yra svarbus kiekvieno vairuotojo darbas. Tai, tokia maža detalė, kuri gali kaip kam pasirodyti visai nereikšminga, tačiau ji būtina užtikrinti saugų važiavimą kiekvienam vairuotojui, todėl pabandykime apsibrėžti plačiau, kokios yra pagrindinės automobilių valytuvų priežiūros taisyklės:

  • Reguliariai plaukite savo automobilio stiklus, kurie turi tiesioginę sąsają su valytuvais, taip užtikrinsite užsilikusių dulkių ir purvo, bei nešvarumų pašalinimą nuo stiklo, kurie su laiku gali pradėti kietėti ir taip pažeisti Jūsų automobilio valytuvų gumeles, kurios gali susigadinti ir sutrūkinėti.
  • Būtina, periodiškai tikrinti automobilio valytuvų būklę, kad laiku ir vietoje galėtume nustatyti ir pastebėti valytuvų gumelių pakitimus, sutrūkimus ir juos laiku pakeisti.
  • Naudokite tik specialius langų valymo skysčius, kurie yra skirti automobilio langų valymui, nes tik jie yra pritaikyti langų valymui ir neleidžia pažeisti langų valytuvų gumelių.
  • Būtinai, periodiškai tikrinkite valytuvų galvutes ir jas valykite, laiku pašalinti nešvarumai nesugadins valytuvo guminių juostelių ir užtikrins saugias keliones naudojantis valytuvais.
  • Kontroliuokite langų valytuvų veiklą, išgirskite ir pastebėkite, kaip dirba Jūsų valytuvai, ar jie neskleidžia papildomų garsų ir neskleidžia cypimo ar traškėjimo garso, nes tai gali signalizuoti, kad ant lango ar valytuvų gumelių yra nešvarumų ir tai, kaip ir minėjome anksčiau gali pažeisti ne tik lango stiklą, tačiau sugandinti ir Jūsų valytuvų gumeles.
  • Jei nenusimanote, apie valytuvų būklę ir Jums trūksta informacijos siekiant tinkamai įvertinti jų būklę, pasikonsultuokite su šio amato specialistais, kurie užtikrintai leis Jums įvertinti savo valytuvų būklę.
  • Pirkite kokybiškus ir gamintojų, bei tiekėjų rekomenduojamus langų valytuvus, nes tik jie tarnaus Jums ilgiau ir saugiau, bei suteiks pačias geriausias emocijas važiuojant automobiliu su švariai nuvalytu langu ir geru matomumu.

               Taigi, pabaigai būtina, paminėti, kad būtina laiku atkreipkite dėmesį į automobilio valytuvus ir jais pasirūpinti, kad turėtumėte gerą matomumą ir jaustumėtės saugiai kelyje.