Kaip vyksta laidotuvių organizavimas ir kas įeina į šią paslaugą?

Kartais toks pasiūlymas pasirūpinti praktiškai visais niuansais gali nuskambėti pakankamai keistai. Kadangi daugeliui dar gana įprasta, jog net ir tokią sunkią akimirką tenka savarankiškai spręsti visus organizacinius klausimus. Tačiau šiomis dienomis yra siūloma pakankamai nemaža pagalba žmonėms, kurią gali teikti net ir tie patys laidojimo namai Vilniuje. Tokiu atveju praktiškai niekuo papildomai rūpintis nereikia ir viską atlieka šios srities specialistai. Pradedant nuo tokių smulkmenų kaip žvakės, gėlės ir baigiant pačia laidotuvių procesija. Aišku, visa tai vyksta prieš tai apsitarus ir atsižvelgus į artimųjų pageidavimus. Tačiau tai tikrai leidžia išvengti daugybės įprastų rūpesčių.

Kokios yra dabartinės atsisveikinimo su mirusiaisiais tendencijos?

Natūralu, jog bėgant laikui net ir tokios pakankamai įprastos tradicijos kažkiek keičiasi. Su tuo sutinka ir praktiškai visi laidojimo namai Vilniuje. Gana akivaizdu, jog šiomis dienomis laidotuvių organizavimas vyksta žymiai sparčiau ir žmonės vis rečiau laiko mirusįjį pašarvotą kelias dienas. Kadangi atsisveikinimui gali pakakti ir trumpesnio laiko, be to, tai nė kiek nepalengvina naštos. Be to, paskutiniu metu vis dažniau yra pasirenkama deginti palaikus, o tai taip pat kažkiek keičia laidojimo tradiciją. Nors pagrindiniai principai vis dar išlieka tie patys. Tačiau atsisveikinimo procesija jau nėra tokia ilga bei sudėtinga, kokia ji būdavo prieš kelis dešimtmečius ar netgi dar seniau.

Geriausi laidojimo namai Vilniuje, kokie jie?

Sostinėje veikia tikrai ne viena įstaiga, kuri specializuojasi šioje srityje. Aišku, kai kuriose iš jų gali būti siūlomas net ir laidotuvių organizavimas bei gausybė kitų paslaugų. O tuo tarpu kitos apsiriboja tik salės nuoma ir pačiomis pagrindinėmis paslaugomis. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad vienas ar kitas variantas bus geresnis. Kadangi tai labai priklauso nuo kiekvieno asmeninių poreikių bei finansinių galimybių. Nors dažniausiai žmonės nelinkę taupyti susidūrę su artimojo netektimi. Taigi, vienos vietos kaip geriausios išskirti neįmanoma, kadangi praktiškai visos jos gali pasiūlyti daugelį reikalingų paslaugų tokiomis aplinkybės.