KAM KOKIA PIRTIS LABIAU TINKA?

Nieko keisto, kad malkomis kūrenamos pirties krosnelės yra pačios populiariausios, nes jos atsirado kartu su pirmąja pirtimi. Tokia krosnis pirtyje ne tik skleidžia malonų kvapą, bet ir kuria jaukią aplinką. Tačiau savo vietą rinkoje patikimai išsaugo ir elektrinės krosnelės.

Kokie yra malkomis kūrenamų pirčių krosnelių privalumai ir trūkumai?

Malkų pirties krosnelei gauti nėra sudėtinga. Dėl jų nebūtina iš karto tiesiogiai kreiptis į medkirčius ar patiems įsisukti į mišką su kirviu ar benzininiu pjūklu rankoje. Juk malkos būna pardavinėjamos prekybos centruose ir degalinėse, todėl jų įsigyti galima be jokių kliūčių. Šios rūšies krosnelės taip pat turi ir vandeniui šildyti skirtas talpas. Pašildytą vandenį galima naudoti ir garams, ir apsiprausimui. Jos visiškai atitinka nuo senų laikų iki mūsų dienų išsaugotas naudojimosi pirtimi tradicijas.

Tačiau yra akivaizdu ir tai, jog malkomis kūrenamos krosnys energetinio efektyvumo atžvilgiu neblizga. Be to, joms reikalingas kaminas, kurį būtina kartas nuo karto valyti. Tokios krosnelės priežiūra reikalauja papildomų laiko sąnaudų.

Ką gero galima pasakyti apie elektrines pirčių krosneles?

Elektrinės krosnelės labiausiai tinka tada, jei pirtis yra nedidelio ploto. Kadangi šios krosnelės yra labai kompaktiškos, jos puikiausiai telpa vos keturių kvadratinių metrų pirtelėje. Puiku ir tai, kad jos užkaista labai greitai ir tolygiai į aplinką skleidžia šilumą bei palaiko stabilią aplinkos temperatūrą. Tą funkciją atlieka termostatas, kuris sumažėjus šilumai vėl ją atstato į ankstesnę būseną.

Be to, joms nėra reikalinga kokia nors ypatinga, laiką gaišinanti priežiūra. Pats didžiausias privalumas – jų nereikia kūrenti, tad atpuola rūpinimasis malkomis. Šios rūšies pirties krosnelės idealiai tinka miesto sąlygomis gyvenantiems asmenims, nes idealiai vienija pirties malonumus ir maudymosi patogumą.

Kodėl verta įrengiant pirtyje elektrinę krosnelę į pagalbą kviestis specialistus?

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog pirtyje pajungti elektrinę krosnelę nėra sudėtingas darbas, vis dėlto šį rūpestį geriau patikėti tikriems šios srities specialistams. Kadangi pirties patalpoje susidaro didelė drėgmė, būtina atidžiai pasirūpinti visų elektros jungčių saugumu. Tai gali atlikti tik profesionalus elektrikas. Jis garantuos kad elektrinė krosnelė tarnaus ilgai ir saugiai.