Kas yra saulės moduliai?

Saulės moduliai – tai vienas iš komponentų, reikalingų saulės elektrinei. Jų dėka yra pritraukiama šviesos energijos, iš kurios gaminama momentinė energija ir naudojama namuose elektroniniams įrenginiams. Saulės moduliai yra praktiškai svarbiausias saulės elektrinės elementas, nes be jų šviesos energijos nebūtų galima pritraukti.

Kaip prižiūrėti saulės modulius?

Vienas iš didžiausių saulės modulių privalumas yra tas, jog jie praktiškai nereikalauja priežiūros. Vienintelis darbas, kurį kartais turėsite atlikti, tai pašalinti esančius lapus, purvą ar kitus nešvarumus nuo modulių. Tam naudoti galėsite švelnias šluostes, šepečius, kurių šereliai švelnūs. Naudoti galima ir valymui skirtas priemones, norint pašalinti nešvarumus lengviau. Prižiūrėti saulės modulius nesudėtinga, tačiau reikia skirti šiek tiek laiko. Dar vienas darbas, kurį teks atlikti jau ne jums, o kitiems – tai saulės modulių apžiūra. Jos metu specialistai nustatys, ar saulės moduliai dirba visu pajėgumu, ar reikia atlikti pakeitimus, po kurių jie veiktų efektyviau.

Kiek kainuoja saulės moduliai?

Saulės modulių kaina priklauso nuo to, kurį gamintoją pasirinksite ir kokio galingumo jie bus. Dažniausiai žmonės renkasi saulės modulius, atsižvelgdami į tai, koks apytikslis elektros energijos suvartojimas gaunasi per mėnesį. Tačiau reikia pagalvoti ir apie tai, kokie poreikiai bus artimiausioje ateityje. Tam tikrais atvejais tenka atsisakyti idėjos pirkti saulės elektrinę dėl to, nes neaišku, kokie bus poreikiai greitu metu. Pavyzdžiui, jei saulės moduliai perkami verslui, o verslas šiuo metu plečiasi. Tokiu atveju galima atidėti pirkimą arba pirkti saulės modulius dabar ir vėliau papildyti. Nuo to, kokio galingumo bus saulės moduliai, priklauso ne tik kaina, bet ir tai, kiek energijos bus pagaminta. Saulės moduliai nekainuoja pigiai, tačiau sutaupyti galima tam tikrais būdais. Vienas jų – pirkti tuomet, kai siūlomos nuolaidos. Kitas būdas, kaip sutaupyti, kreiptis dėl paramos. APVA siūlo paramą tiems, kurie perka saulės elektrines ir atitinka reikalavimus. Kadangi jie finansuoja nemažą sumos dalį, galite būti tikri, jog sutaupysite.