Keli patarimai, kad pjovimo juosta ir pjūklai tarnautų nepriekaištingai

Pjovimo juosta yra vienas svarbiausių pjūklo elementų, nes ant jos laikosi grandinė. Tai, kaip kokybiškai prižiūrima ši ir kitos pjūklo dalys yra labai svarbu darbo rezultatams, įrankio kokybei ir net Jūsų saugumui. UAB Agro Baltic ekspertai dalinasi praktiniais patarimais, kad pjūklas tarnautų išties patikimai.

Jei jau turite elektrinį grandininį pjūklą, tikriausiai žinote, kaip mažai priežiūros reikalauja šie pjūklai. Kai būsite pasiruošę pradėti pjauti, tiesiog įdėkite akumuliatorių, atitraukite grandinės stabdį, nuspauskite gaiduką ir vienu mygtuko paspaudimu turėsite veikiantį pjūklą.

Nors tai reiškia, kad jums daugiau niekada nereikės susidurti su varginančiomis neveikiančiomis uždegimo žvakėmis ar užsikimšusiais karbiuratoriais, jūsų elektriniam grandininiam pjūklui vis tiek reikia atlikti tam tikrą priežiūrą, kad jis veiktų gerai.

Dauguma šių techninės priežiūros užduočių yra bendros tiek elektriniams, tiek dujomis varomiems grandininiams pjūklams, todėl galėsite jas pritaikyti bet kuriam tipui.

Kaip prižiūrėti elektrinį grandininį pjūklą

Kaip ir neatliktumėte tuščiosios eigos dujinio grandininio pjūklo techninės priežiūros darbų, niekada neturėtumėte atlikti jokių su technine priežiūra susijusių darbų, kol akumuliatorius vis dar yra pjūklo viduje. Tas pats pasakytina ir apie pjūklus su laidu – prieš pradėdami dirbti visada ištraukite kištuką iš elektros lizdo. Pjovimo juosta – ne išimtis.

Aliejaus talpos papildymas

Dažniausia bet kurio elektrinio grandininio pjūklo priežiūros užduotis yra papildyti juostos ir grandinės alyvą. Tai reikia padaryti, kai pradeda trūkti alyvos, o tai pamatysite, kai pjūklo alyvos matuoklis artėja prie tuščios. Daugumoje pjūklų juostos alyvos papildymas yra paprastas. Pirmiausia padėkite pjūklą ant lygios žemės, atsukite dangtelį, kad pasiektumėte alyvos rezervuarą, tada atsargiai pilkite alyvą, kol ji pasieks matuoklio viršų. Tada uždėkite dangtelį.

Būkite atsargūs, kad pildami alyvą neperpildytumėte ir neišsipiltumėte, nes ši medžiaga yra gana netvarkinga ir nenorite, kad jos išteptų visus drabužius.

Atminkite, kad dauguma pjūklų greitai sudegina juostelės alyvą, ypač jei atliekate sudėtingas užduotis, pvz., valote žemę nuo medžių ir krūmų. Vertėtų šalia laikyti ąsotį su baro aliejaus, kad galėtumėte jį papildyti, kai tik pradeda trūkti.

Pjovimo juosta ir pjūklo valymas

Kaip dažnai nutinka dirbant su grandininiu pjūklu, pjuvenos ir kitos šiukšlės turi patekti į jūsų pjūklą. Tai įvyks neatsižvelgiant į tai, kaip kruopščiai naudosite pjūklą, todėl nesijaudinkite dėl to.

Norėdami išvalyti pjūklą, pirmiausia turėsite nuimti dengiančią plokštę, kad galėtumėte pasiekti strypą ir grandinę. Dangtelio nuėmimas priklauso nuo konkretaus pjūklo. Kai kurias galima nuimti rankenėlėmis be įrankių, o kitiems reikės atsukti vieną ar daugiau veržlių. Nuėmę dengiančią plokštę galėsite išgriebti visas viduje esančias pjuvenas, šiukšles ar nešvarumus. Galbūt norėsite nuimti strypą ir grandinę ar pjovimo juostą, kad išvalytumėte tarpus tarp juostos ir pjūklo korpuso. Būtinai nuvalykite visas likusias šiukšles ar nešvarumus senu skudurėliu ar skuduru.