Kodėl kompiuteryje būtina įsidiegti antivirusinę programą

Kodėl kompiuteryje būtina įsidiegti antivirusinę programą?

Šiais laikais ypatingai daug dalykų atliekame kompiuterių ir interneto pagalba. Juos naudojame darbui, laisvalaikiui, mokame mokesčius, perkame įvairias prekes ir t.t. Taip pat laikome savo asmeninę ir konfidencialią informaciją. Kartais net nesusimąstome, kad mums svarbiems duomenims bet kada gali iškilti grėsmė.

Dažnai girdime apie būtinybę įsidiegti antivirusinę programą. Kodėl tai yra svarbu? Įsivaizduokime kompiuterį be antivirusinės programos, tarsi namus su atviromis durimis. Atviros ir neapsaugotos durys į jūsų namus tikrai pritrauks įsibrovėlius ir vagis. Panašiai ir neapsaugotas kompiuteris pritrauks į save virusus. Antivirusinė programa veikia kaip uždaros durys su apsaugos darbuotoju, saugančiu nuo įvairiausių grėsmių, tokių kaip virusai, šnipinėjimo programos, sukčiavimo atakos, kenkėjiškos programos ir kitos internetinės kibernetinės grėsmės. Plačiau apie visas kylančias grėsmes ir nuo jų apsaugančią kokybišką antivirusinę programą, galite rasti – kaspersky24.lt

Antivirusinė programa ne tik apsaugo nuo aukščiau išvardintų grėsmių, bet ir blokuoja įvairius skelbimus, apsaugo jūsų duomenis, dokumentus ir slaptažodžius, apriboja prieigą prie įtartinų interneto svetainių, gali stebėti jūsų vaikų veiklą internete. Be to, antivirusinė programa skirta ne tik kompiuteriams, bet ir įvairioms atminties laikmenoms, kaip pavyzdžiui, USB raktai. Juk pasitaiko, kad būnant bibliotekoje ar kitoje viešoje vietoje, kur yra kompiuterių, panaudojame USB raktą, norėdami įsikelti tam tikrą informaciją, o paskui grįžę namo šį raktą prijungiame prie savo asmeninio kompiuterio ir tokiu būdu galime paskleisti kenkėjišką programą.

Tiek kiek egzistuos kompiuteriai, ir nesvarbu ar jie prijungti prie interneto, ar ne, visada atsiras žmonių, kurie ieškos būdų, kaip sukčiauti, įsilaužti į kompiuterį ar padaryti žalos. Nors ne kiekvienas įsibrovimas į kompiuterį yra skirtas padaryti žalą ar pavogti vertingos informacijos, tai nereiškia, kad ataka nėra pavojinga. Net ir pats nekenksmingiausias įsibrovimas siunčia signalą kitiems, kad į šį kompiuterį buvo įsiskverbta, o tai atveria duris daug blogesniems išpuoliams. Todėl iš savo pusės turime imtis visų priemonių, kad apsaugotume ne tik savo asmeninius duomenis, bet ir patį kompiuterį, kuris po vienos iš tokių atakų gali būti sugadintas nepataisomai.