Kodėl nyksta spintelių rankenėlės?

Baldų gamybos tendencijos iki šiol ateina iš senovės. Štai kad ir suveriamų durų sistema “WingLine L” iš “Hettich”. Ją įkvėpė senoviškos „armonikos“ formos durys ir užsklandos, kurių buvo galima sutikti viduramžių dvaruose. Iš senovės mus pasiekė dar viena graži baldų tendencija – puošnios ir įdomios spintų bei durų rankenėlės. Tuometinis kalvis turėjo gerokai paplušėti, kol nukaldavo ir išraitydavo vieną rankenėlę. O kai jų reikėdavo 8, tai iš viso tokie baldai būdavo gaminami pakankamai ilgai.

Dabar rankenėlės išliejamos pramoniniu būdu praktiškai be žmogaus įsikišimo, todėl jos nėra itin brangios. Bet vis tiek pastebima tendencija – rankenėlės nyksta iš šiuolaikinių baldų gamintojų brėžinių. Kas gi nutiko? Negi žmonės šitaip taupo, kad negali sau leisti įsigyti kelis eurus kainuojančią rankenėlę? Pasirodo, priežastys yra kelios.

Šiuolaikinio interjero dizaino tendencijos

Spintelių rankenėlių nykimą paskatino naujos šiuolaikinio interjero dizaino koncepcijos. Viena iš tokių koncepcijų yra interjero vientisumas. Dėl tos pačios tendencijos išpopuliarėjo dar ir kitas dalykas – betono imitacijos baldai, kurie mažai kuo skiriasi nuo betoninės sienos. Jei norite, kad Jūsų baldai susilietų su sienomis ir visas kambarys būtų vientisas, pašalinkite elementus, kurie gali įrėminti duris – rankenėles. 

Klausimas – kaip tada atidarysite duris?

“Hettich” baldų furnitūra tuo ir žinoma pasaulyje, kad suteikia naujas galimybes. Reikia sumontuoti specialius lankstus su atmetėjais ir rankenėlės nebereikia. Tiesiog spustelite dureles ir jos pačios atsidaro. Maža to, galima apatines spinteles atidaryti koja net neliečiant durelių. Užtenka pastatyti koją į tam tikrą vietą (ten šviečia švieselė) ir durys pačios atsidarys. Tokia sistema yra naudojama stalčiuose, kuriuose sumontuotos šiukšliadėžių sistemos. Aišku, dar galima nustatyti stalčiaus atidarymą balsu.

Šiuolaikinės technologijos

Visos šios minėtos funkcijos tapo galimos dėl visuomenės įpročių naudotis technologijomis. Balsu valdome savo telefoną, kompiuterį, namų automatiką (užuolaidas, apšvietimą), tad kodėl gi to nepritaikius baldams?.. 

Technologijas mėgstantiems žmonėms toks būdas atidaryti dureles yra priimtinas, tad rankenėlės tampa nereikalingos. Plačiau UAB Hetlita.lt svetainėje

Saugumas

Mažų vaikų turintys žmonės puikiai žino, kiek ašarų gali atnešti paprasčiausios rankenėlės. Kai mažieji išdaigininkai paauga iki 60 centimetrų ūgio, rankenėlės atsiduria jų galvos lygyje. Aišku, į jas nesunku atsitrenkti, už jų kliūva rūbai. Tada reikia ieškoti papildomų apsaugų. Suaugusieji irgi kartais užkliūva. Dėl to atsiradus galimybei tam tikrose vietose nenaudoti rankenėlių, jomis pasinaudoti galima gana nesudėtingai. Spintelės viduje sumontuojamas specialus atmetimo mechanizmas ir viskas – rankenėlė nebereikalinga. Tai galima pritaikyti ir senesniems baldams, tada liks tik užmaskuoti rankenėlės priveržimo skylutes ir viskas.

Nepaisant visų technologijų ir naujų tendencijų, rankenėlės išlieka viena iš dažniausiai užsakomų baldų furnitūros dalių. Tai labai originalus būdas pabrėžti baldų išskirtinumą ir dizainą. Gal jų gaminama mažiau, nei prieš 50 metų, tačiau jos išlieka tokios pat originalios ir unikalios, kaip seniau.