Kodėl studentams reikalinga praktika?

Kai kurie studentai trypčioja ir negali sulaukti, kada pagaliau galės pradėti praktiką įmonėje, kiti – nervinasi ir pyksta, jog praktika studentams yra privaloma. Tačiau galbūt sužinoję tam tikrus dalykus, jie ne tik nustotų pykti, bet ir suprastų, kad praktika jiems kur kas naudingesnė, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Praktika studentams reikalinga dėl to, nes universitetuose dažnai dėstoma tik teorija, kurią sudėtinga panaudoti darbe, jei nėra praktikos. Tad praktika gali ne tik padėti teoriją paversti į įgūdžius, bet ir suteikti savybių, kurios bus be galo naudingos įsidarbinus. Praktiką renkasi vis daugiau ne tik studentų, bet ir savamokslių, kurie baigia kursus. Praktikos metu jie gali ne tik išmokti dar daugiau, nei studijų ar kursų metu, bet ir susipažinti su įmonės veikla, sužinoti, ką reiškia dirbti įmonėje, na, ir užmegzti pažintis, kurios gali būti naudingos ateityje. Tad praktikos nereikia bijoti, priešingai – ji tik suteiks daug naudos ir žinių.

Kaip paruošti praktikos ataskaitą?

Studentai kartais bijo praktikos, nes žino, kad praktikos ataskaitos atima nemažai laiko ir jų paruošimas gali būti sudėtingas. Visgi šioje situacijoje jaudintis tikrai nereikia. Juk jūs ne tik galėsite paklausti kolegų, kurie jau tikrai bus pildę praktikos ataskaitas, bet ir dėstytojų. Tad praktikos ataskaitos yra paskutinis dalykas, kurio turėtumėte bijoti.

Ar praktika gali padėti rasti darbą ateityje?

Praktikos galimybės yra labai plačios – tai dar viena priežastis, kodėl studentai neretai net savanoriškai ieško praktikos. Kadangi praktika gali suteikti galimybę rasti darbą, dažnai studentai būtent nuo to ir pradeda. Reikia atidžiai rinktis įmonę, kurioje atliksite praktiką, kadangi kai kurios įmonės ieško studentų, kuriuos galėtų išnaudoti, kitos – būsimų darbuotojų. Visgi net ir pasirinkę netinkamą įmonę, vis tiek įgausite darbinės patirties ir galėsite lengviau rasti darbą ateityje. Bet kuri įmonė nori samdyti žmogų, kuris turi ne diplomą, o patirtį ir reikiamas savybes būsimam darbui. Todėl praktika kartais tampa net svarbesnė už išsilavinimą.