Kokį žolę pjaunantį prietaisą išsirinkti ir kokios žoliapjovių dalys jį sudarys?

Tiems, kurie turi veją savo kieme, puikiai žino, kas yra žolės pjovimas. Tuo tenka tikrai dažnai užsiimti šiltuoju metų laiku. Žiūrėk, tik ką palijo, saulutė kelias dienas pašvietė, vėl užėjo lietaus debesys ir veja tik veši ir veši. Sako, spėk tik pjauti. Tad vasarą tikrai tenka labai dažnai stumdyti žoliapjovę kieme. Tai nėra blogai, nes fiziškai pajudėti dar nei vienam nepakenkė, o iš karto atlikus darbą matomas rezultatas motyvuoja labiausiai.

Tam, kad galėtumėte savo kieme džiaugtis idealiai nupjauta žolyte bei pjovimo darbas nevargintų, turite žinoti, kaip išsirinkti žoliapjovę ir kokios žoliapjovių dalys yra pačios tinkamiausios bei geriausios. Tinkamai darbui parinktas įrankis Jums ilgiau tarnaus, darbas bus tikras malonumas ir matomas rezultatas džiugins akis bei širdį. Užsukus į fizinę ar elektroninę žoliapjovių parduotuvę gali ir galva susisukti nuo pasirinkimo gausos. Čia tiek daug skirtingų įrenginių bei jų dalių, kad pasimesti gali būti labai lengva. Tad svarbu žinoti keletą aspektų bei niuansų, į ką turite atkreipti dėmesį, kad pirkimas klostytųsi sėkmingai.

Rinkoje rasite keturių tipų skirtingas žoliapjoves. Tai:

  • mechaninės;
  • elektrinės;
  • benzininės;
  • akumuliatorinės.

Trumpai apie kiekvienos privalumus ir trūkumas galima papasakoti trumpai.

Mechaninės žoliapjovės

Mechaninės žoliapjovės yra gana populiarios ten, kur vejos pjaunamos plotas yra nedidelis ir žolė nėra per daug tanki ar aukšta. Šio tipo įrenginiai nėra brangūs ir juos prižiūrėti bus lengva, nes šių žoliapjovių dalys nėra sudėtingos, jei ir tektų ką nors pakeisti ar taisyti.

Elektrinės žoliapjovės

Jas valdyti yra paprasta bei lengva. Tikrai nekils keblumų užvesti nei vyrui, nei moteriai. Kadangi šie elektros reikalaujantys įrenginiai turi laidą, tai su tokia žoliapjove yra sudėtingiau dirbti didesnio ploto lauke.

Benzininės žoliapjovės

Jos suteikia labai daug laisvės judėti bei turi didelę galia, todėl nebus sunku dirbti ir didesniame žalios vejos plote. Deja, bet tuomet „išlenda” ir tokio tipo prietaisų minusas, kad tenka šias žoliapjoves labiau prižiūrėti bei jomis rūpintis. Taigi šių žoliapjovių dalys bus sudėtingesnės, bet jų tikrai rasite kiekvienoje sodo prekių, žoliapjovių bei jų dalių elektroninėje parduotuvėje.

Akumuliatorinės žoliapjovės

Jų didžiausias trūkumas yra tas, jog tenka dažnai įkrauti bateriją, bet turėsite ir tokius pliusus, kaip lengvas žolės pjovimas, judėjimo laisvė bei jokio prailgintuvo darbui.

Taigi pagrindinis kriterijus, į kurį turite atkreipti dėmesį renkantis žolei pjauti įrenginį yra žolės pjovimo plotas. Būtent jis ir nurodo, kurio tipo žoliapjovė Jums reikalingiausia. Jeigu kiemo plotas, kuriame auga žolė yra nedidelis, geriausia bus rinktis mechaninį prietaisą ir stūmimo būdu tvarkingai pjauti žolę. Šiuo atveju neišleisite daug pinigų ir nebus sunku įrenginį prižiūrėti. Bet jeigu norite sutaupyti laiko tokiam darbui, tuomet jau verčiau investuoti šiek tiek daugiau į elektra varomą prietaisą. Jis geriausiai tinka toms lauko erdvėms, kur vejos plotas yra iki 8 arų.