Kokie gali būti inverterių tipai?
Renkantis tam tikrus dalykus norime, kad būtų siūlomi bent jau keli variantai, iš kurių būtų galima išsirinkti patį geriausią. Norint padaryti tinkamą sprendimą, reikėtų daiktus palyginti, susidėti pliusus ir minusus. Lygiai tokia pati situacija yra su inverteriais. Kadangi jų tipas yra ne vienas, tai galima rinktis iš kelių galimų variantų ir pritaikyti sau tinkantį geriausiai. Todėl šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie juos, kad būtų lengviau padaryti sprendimą.
Hibridinis inverteris
Tokia sistema veikia lygiagrečiai su elektros tinklu, o salos režimas įsijungia tada, kai nepriklauso nuo jos. Šių inverterių privalumas tas, kad jei elektros energijos yra pagaminama per daug, ji kaupiama akumuliatoriuose. Tokiu atveju, jeigu elektros tinklas atsijungia, ji automatiškai persijungia į salos režimą ir taip naudoja elektrą, kuri buvo sukaupta akumuliatoriuose.
Tinklo inverteris
Toks inverteris yra sinchronizuojamas su elektros tinklu, todėl jeigu susidaro per daug perteklinės elektros energijos, ji yra perduodama į tinklą. Atvirkščiai nei kad hibridinis inverteris, jis neturi akumuliatoriaus, tad ir negali kaupti energijos, todėl tinklo inverteris yra visiškai priklausomas nuo tinklo. Jeigu suges arba bus pažeistas elektros tinklas, tai ir jėgainė nustos veikti ir atsijungs šios rūšies inverteriai. Todėl ji negali užtikrinti pastovaus elektros tiekimo, todėl dažniausiu atveju tokia pagaminama elektra skirta parduoti.
Inverteris, kuris veikia salos režimu
Kai susidaro elektros perteklius, jis negali būti siunčiamas į tinklą. Tad inverteriai yra jungiami tiesiogiai prie akumuliatoriaus. Kai jie yra pilnai pakrauti ir tuo metu nėra naudojama jokia elektros energija, tuo momentu moduliai nustoja veikti ir nebegamina elektros energijos. Kol nėra naudojama elektra ir jos visiškai nereikia, ją galima nukreipti, kad būtų šildomas vanduo. Tad renkantis tokį inverterį galėsite būti tikri, kad elektros tiekimas niekada nenustos ir nuo kitų elektros gaminimo šaltinių galėsite būti nepriklausomi.
Kaip jį reikėtų išsirinkti?
Kiekvieno apsisprendimas yra individualus, todėl negalime išskirti vieno, kuris yra pats geriausias. Visi jų tipai turi savų pliusų ir savų minusų, tad kiekvienas pagal savo poreikius turėtų tai įsivertinti. Jeigu reikalinga nuolatinė elektros energija, tuomet patartina rinktis tokį, kurio darbas nenutrūktų ir būtų sukauptos atsargos. Jeigu tokios elektros reikia ne itin dažnai, tuomet galima jos nekaupti ir rinktis tokį, kuris skirtas tik kartais papildyti šeimos poreikius.