Kokie gali būti ratlankiai ir kaip juos rinktis?

Ratlankiai yra labai svarbi kiekvieno automobilio dalis. Tai detalė, kuri nuo kurios priklauso ne tik automobilio išvaizda. Norint pasirinkti tinkamus ir patikimus ratlankius, labai svarbu žinoti, kuo jie skiriasi ir kokie gali būti.

Žinoma, jog kiekvienas vairuotojas stengiasi, kad jo automobilis visuomet atrodytų tvarkingai ir stilingai. Visgi, daugiausiai dėmesio išvaizdai skiriama šiltuoju metų laiku. Tuomet, kai nuo automobilių nuplaunamas purvas, jie mažiau apsineša, daugelio akys nukrypsta į automobilių išvaizdą. Turbūt ne sutapimas ir tai, kad ir ratlankiais vairuotojai dažniausiai ima domėtis keičiantis metų laikams. O ypač tuomet, kai automobiliuose montuojamos vasarinės padangos. Kartu tai yra puikus laikas pasirūpinti išvaizdos atnaujinimu ir naujais ratlankiais.

Kokio tipo ratlankiai gali būti?

Kai kurie vairuotojai mano, kad ratlankiai skirstomi į plastmasinius arba skardinius ir kokybiškus metalinius lietus ratlankius, liaudyje dar vadinamus lietnykais, visgi, iš tiesų ratlankių pasirinkimas yra daug platesnis. Dažniausiai jie skiriasi pagal tai, kaip ir iš ko jie pagaminti.

  • Lieti ratlankiai yra geras pasirinkimas tiems, kurie ieško nebrangaus sprendimo. Ypač, kai ieškoma laikinų ratlankių automobiliui. Tokie ratlankiai gaminami liejant aliuminio medžiagą į specialią formą, o ratlankio forma išgaunama veikiant medžiagą stipria jėga. Dažniausiai tokio tipo ratlankiai yra pigesni, tačiau kartu ir šiek tiek lengvesni nei kito tipo ratlankiai.
  • Lėto lydimo ratlankiai – tai moderniausias ir pažangiausiais ratlankių gaminimo būdas. Jis leidžia išgauti patikimus ir kokybiškus ratlankius. Kartu tai nėra pati brangiausia technologija, todėl tai yra geras sprendimas tiems, kurie ieško ekonomiško varianto.
  • Kaltiniai ratlankiai – technologija, leidžianti pagaminti sunkius ir labai patikimus ratlankius. Tai brangiausias ratlankių pasirinkimas, kuris tinka bet kokio modelio automobiliams. Tokio tipo ratlankius mielai renkasi tie žmonės, kurie nori ne tik kokybiško pasirinkimo, bet ir išskirtinės išvaizdos savo automobiliui.
  • Surenkami ratlankiai dažniausiai yra pasirenkami labai specifinėse srityse. Pavyzdžiui, jei dažnai pritaikomi auto ar moto sporte, taip pat ten, kur reikalingas profesionalumas ir aukščiausia kokybė. Tokio tipo ratlankiai yra surenkami iš skirtingų detalių, kurių kiekviena yra gaminama atskirai. Tai leidžia užtikrinti aukščiausią kokybę, geriausia patikimumą, tačiau, žinoma, stipriai išaugina pačių ratlankių kainą.