KOKIE KILIMĖLIAI GERIAUSIAI SUGERIA DRĖGMĘ?

Jei norite, kad prie jūsų būsto lauko durų arba vonios kambaryje būtų švaru, tada jums būtinai reikia turėti drėgmę sugeriančius ir purvą nuo apavo surenkančius kilimėlius, nes tik jie gali garantuoti puikiai atrodančią patalpų aplinką. Tokie kilimėliai yra naudingi ir automobiliuose, nes ir čia norisi tvarkos ir švaros.

Kodėl atsargiau reikėtų vertinti grubius ir šiurkščius durų kilimėlius?

Geru durų kilimėliu laikome tą, kuris nuo apavo surenka kuo daugiau purvo ir drėgmės, kai įeinama į būsto vidų. Smėlis, purvas, iš lauko ant padų pernešamos pavojingos bakterijos turi pasilikti prieangyje ant kilimėlio. Kartais manoma, jog tik šiurkštaus paviršiaus kilimėliai puikiai atlieka jiems patikėtą idealios švaros palaikymo užduotį, nes jie sėkmingai nubraukia nuo batų visus nešvarumus. Tačiau pagrindinis tokių kilimėlių trūkumas yra tas, kad jie prastai sugeria drėgmę. O jeigu pareisite namo priverstinai pabraidžioję po lietaus lauke atsiradusias balas ir nešini šlapiu purvu ant batų padų, toks kilimėlis nepadės tinkamai jo nuvalyti, tad į kambarius prinešite dalį šlapio purvo.

Iš kokių medžiagų pagaminti kilimėliai geriau sugeria drėgmę?

Geriausiai drėgmę sugeria tekstiliniai kilimėliai. Vanduo pro juos kiaurai neprasismelkia dėl to, kad jų apatinis sluoksnis yra specialiai apdorotas, kad nepraleistų vandens. Tekstiliniai kilimėliai ne tik nepriekaištingai surenka dulkes, purvą ir drėgmę, bet ir dėl savo gražaus dizaino papuošia būsto prieangį arba vonios kambarį. Tokie kilimėliai puikiai tinka ir automobilio salone, nes dėl jų gebėjimo sugerti vandenį, šis mašinos viduje nesikaupia. Kaip teigia žinovai, geros kokybės tekstiliniai kilimėliai pajėgia sugerti iki dviejų litrų vandens. Taip pat vandenį sugeriantys kilimėliai būna gaminami iš poliamido, kokoso pluošto, gumos ir kitų medžiagų.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis kilimėlį vonios kambariui?

Jei vandenį sugeriantį kilimėlį naudosite vonios kambaryje, rinkitės tokį, kuris būtų šiurkštesnio paviršiaus, neslidus ir greitai galėtų išdžiūti po to, kai ant jo pateks vanduo. Jei kilimėlis šioje patalpoje bus slidus, ant jo paslydę galite patirti rimtų traumų. Jei jus domina drėgmę sugeriantys kilimėliai, jų ieškokite internetinėje parduotuvėje, kurios adresas yra toks: https://www.iris.lt/tag/dregme-sugeriantys-kilimeliai.