KOKIE MAITINIMO KABELIAI LABIAUSIAI TINKA MULTIMEDIJAI?

Ne tik multimedijai, bet ir kitais atvejais yra reikalingi tokie laidai ir kabeliai, kurie yra tinkamai apsaugoti nuo trumpo jungimo ir galimos gaisro grėsmės. Tinkamai parinktos elektros instaliacijos priemonės patikimai prisideda prie saugaus elektros energijos naudojimo.

Kokios yra žinomos kabelių ir laidų techninės savybės?

Kabeliai ir laidai yra rūšiuojami pagal turimų vidinių gyslų kiekį, skersmenį bei vardinę darbinę įtampą, visi jie gaminami su patikima izoliacija, kuri gali atlaikyti net iki 3000 V kintančią įtampą. Laidai ir kabeliai įprastai būna aptraukti guminiu, polivinilchloridiniu arba vininlplastiniu apvalku. O laidai ir kabeliai, kurie gali būti tiesiami vietose, kur jiems gali grėsti mechaninis pažeidimas, papildomai būna aptraukti plieniniu cinkuotos vielos tinkleliu.

Kaip tinkamai pasirinkti elektros laidus ir kabelius?

Prieš pasirinkdami jums reikiamą kabelį ar laidą, turite žinoti, kur jie bus naudojami. Jeigu elektros tiekimas bus reikalingas drėgnoje vietoje, tada būtina rinktis tik kabelį, kuris yra skirtas darbui drėgnose vietose. Paprasti laidai tam netinka.

Koks laidininkas kokiomis savybėmis pasižymi?

Varis yra geresnis laidininkas už aliuminį, nes lengviau lankstosi ir tvirčiau atsilaiko prieš koroziją. Tuo tarpu aliuminis po sąveikos su oru labai greitai pradeda oksiduotis, todėl atsiranda plėvelė, kuri sąlygoja kontakto silpnėjimą. O vieta, kurioje suprastėja kontaktas, pradeda kaisti, kibirkščiuoti, tad oksidacija dar labiau padidėja. Tada kyla tiesioginis gaisro pavojus.

Ką reikėtų žinoti apie prailgintuvus?

Prailgintuvai – tai priemonė, padedanti lengviau pasiekti elektros įrenginį ar prietaisą per daug nutolusį nuo lizdo. Jie puikiai pasitarnauja ir tada, kai lizdas yra arti, tačiau jame esančių kištukų ir jungčių skaičius per mažas. Prailgintuvai būna skirtingų ilgių, pradedant dviem metrais ir baigiant net šimtu metrų.

Tad rinkdamiesi prailgintuvą iš anksto žinokite, koks jo ilgis jums bus reikalingas. Tai sužinosite išmatavę atstumą tarp elektros lizdo ir zonos, kur stovės reikalingi įrenginiai. Aišku, praktiškumo sumetimais, derėtų rinktis tokį prailgintuvą, kuris jums garantuotų bent minimalų papildomą ilgio rezervą, kad prireikus būtų galima jį išnaudoti.