Kokie veiksniai lemia futbolo rungtynių nugalėtoją?

Kas lemia futbolo rungtynių eigą? Kaip sporto analitikai analizuoja rungtynes ir nustato, kuriai komandai labiau sekėsi aikštėje? Pažvelkime į kai kuriuos veiksnius, pagal kuriuos apskaičiuojamas komandos pergalių rodiklis .

Kamuolio perdavimai

Apsisukimai – tai bet koks žaidimas, kai kamuolys pereina iš vienos komandos į kitą, t. y. perėmimas, klydimas arba nesėkmingas ketvirtosios atakos bandymas. Komandos, kurios kamuolį perduoda dažniau nei jų varžovai, paprastai pralaimi daugiau rungtynių nei laimi. Taip yra todėl, kad, kai komanda pralaimi kamuolį, ji suteikia varžovams papildomą galimybę pelnyti taškų. Ir atvirkščiai, komandos, kurios dažniau laiko kamuolį, geriau kontroliuoja kamuolio valdymą, apriboja varžovų galimybes pelnyti taškus ir taip padidina savo galimybes laimėti.

Sirgaliai

Fanai gali būti gana svarbus veiksnys, lemiantis rungtynių baigtį. Šeimininkų komandos turi daugiau galimybių laimėti dėl didžiulio sirgalių palaikymo. Šios papildomos energijos ir entuziazmo dažnai pakanka, kad jos įgytų pranašumą prieš varžovus.

Taktika

Komandos taktika gali lemti arba sužlugdyti jos šansai laimėti rungtynes. Komandos turi parengti taktinius planus, kurie suteiktų joms pranašumą prieš varžovus. Tai reiškia, kad reikia pasirinkti konkrečius žaidėjus ir žaidimo būdus, taip pat derinti įvarčius, kad būtų sukurta progų įmušti įvartį.

Žaidėjai

Žaidėjų kokybė yra dar vienas svarbus veiksnys, lemiantis, kas laimės futbolo rungtynes. Įgūdžių lygis, patirtis ir fizinis pasirengimas. Komandos sėkmę dažnai lemia jos žaidėjų kokybė ir tai, kaip gerai šie žaidėjai dirba kartu komandoje.

Sėkmė

Kad ir kokia gera būtų komanda ar žaidėjas, kartais laimėti rungtynes padeda sėkmė. Kai kuriais atvejais nesėkmingas atšokęs kamuolys arba įvartis gali viską apversti aukštyn kojomis.

Nuobaudos

Nuobaudos – tai bet kokie žaidėjų ar trenerių veiksmai, kuriais pažeidžiamos futbolo taisyklės; dėl jų gali būti prarandamas aikštės plotas (dėl to gali būti prarandamos galimybės pelnyti įvartį), o pakartotinai pažeidusiems žaidėjams ar treneriams gali būti skiriamos baudos ir (arba) jie gali būti suspenduojami. Komandos, kuriose mažiau baudų, paprastai laimi daugiau, nes jos sugeba išvengti brangių klaidų, galinčių kainuoti vertingą jardą arba suteikti varžovams papildomų galimybių pelnyti taškus.

Atspėti varžybų eiga nėra lengva

Futbolo žaidimas yra sudėtingas ir reikalauja, kad komandos atsižvelgtų į daugybę įvairių veiksnių. Nuo kamuolio perdavimo iki sirgalių, taktikos, žaidėjų, sėkmės ir baudinių – bet kuris iš jų gali turėti įtakos rungtynių rezultatui. Kiekviena komanda turi žinoti, kaip varžovai žiūri į kiekvienas rungtynes, kad maksimaliai padidintų savo šansus laimėti. Norite daugiau išmokti apie futblolą? Jums padės penalty.lt portalas. Čia rasite visko gali prireikti.