Kondicionierių pagalba kovojant su karščiu namuose?

Net ir gyvenant vidutinio klimato zonoje, nesame visiškai apsaugoti nuo ganėtinai karštų vasarų, kurių metu tenka ieškoti visų įmanomų būdų atsivėsinti. Dėl šios priežasties, jau kurį laiką mūsų šalies gyventojai sprendžia tokias situacijas kondicionierių pagalba. Šiais laikais kondicionierių  atsiradimas darbo vietose tapo kasdieniu poreikiu, nuo kurio neatsilieka ir butų ar nuosavų namų gyventojai. Kondicionierių suteikiama vėsa ir komfortiškų sąlygų palaikymas net ir per didžiausius karščius gali tikrąją to žodžio prasme išgelbėti gyvybes. Be to, jų įrengimas nėra sudėtingas procesas ir gali būti atliekamas net ir daugiabučiuose bei jau pastatytuose namuose ir kotedžuose. Dėl šių priežasčių, oro kondicionieriai namams, kasmet tampa vis labiau paklausūs.

Kondicionierių veikimo principas

Kondicionieriai, kaip ir daugelis oro būklę kontroliuojančių prietaisų, savo pagrinde turi šilumokaitį. Būtent jame ir vyksta šiltesnių oro masių atšaldymas ir padavimas į patalpas, kuriose įrenginys yra sumontuotas. Kondicionierių sistemose naudojamas šaldymo agentas (freonas) – cheminė medžiaga su labai žema virimo temperatūra, tai yra normalioje savo būsenoje jo temperatūra siekia žemesnius nei 0 °C rodmenis. Pereinant per freono pagalba atšaldytą šilumokaitį, oras yra atšaldomas ir tokiu būdu palaipsniui visoje patalpoje jo temperatūra pradeda artėti prie nustatytos temperatūros. Tokiu pačiu principu veikia visi oro kondicionieriai, nepriklausomai nuo to kokia yra jų paskirtis bei konstrukciniai sprendimai.

Kondicionierių funkcijos

Be to, kad efektyviai atvėsina orą karštuoju metų laiku, kai kurie kondicionieriai geba veikti ir atvirkštiniu režimu – šildyti patalpas žiemą. Kad galėtų palaikyti reikiamą temperatūrą kambaryje arba patalpoje, kondicionieriuose yra montuojami termostatai, matuojantys oro temperatūrą ir įjungiantys bei išjungiantys įrenginius arba reguliuojantys ventiliatorių greitį.

Tarp papildomų funkcijų, kuriomis pasižymi šiuolaikiniai kondicionieriai yra:

  • Oro srovės krypties reguliavimas. Tai labai patogus būdas išvengti tiesioginės šalto oro srovės, pučiančios į žmones.
  • Judesio davikliai. Jų pagalba įrenginiai automatiškai persijungia į energiją taupantį, jei patalpoje nėra fiksuojamas žmonių buvimas.
  • Naktinis režimas. Jo pagalba įrenginys yra nustatomas į minimalias apsukas ir temperatūrą keičia labai palaipsniui. Tokiu būdu jo veikimas tampa praktiškai negirdimas, o miegant palaikomas komfortiškas mikroklimatas.