Kredito kortelė: ne tik didelės galimybės, bet ir pavojus „atleisti vadžias“

Kiekvieną kartą, priglaudus banko kortelę prie skaitytuvo, sukirba ramybės neduodanti mintis, o kas bus, jei ekrane užsižiebs užrašas, informuojantis apie nepakankamą pinigų likutį sąskaitoje? Nepatogumo jausmas prieš aplink esančius žmones. Nusivylimas, sužinojus, jog nepavyks įsigyti taip norimo/reikalingo daikto. O neretai ir šeimos narių, ypač – pačių mažiausiųjų, kuriems finansinės problemos dar yra nesuvokiamas dalykas – nuvylimas. Tokio negatyvaus scenarijaus galima išvengti, jei piniginėje būtų ne tik įprasta banko, bet ir kredito kortelė. Tiesa, kreditinė kortelė, kaip ir kitų rūšių kreditai, atneša ne tik galimybes, bet ir pavojus. Žinoma, tai priklauso tik nuo savininko sąmoningumo.

Kredito kortelė: nuo šaldytuvo lentynų papildymo iki atostogų užsienyje

Žmonės, nesvarbu, kokiais aspektais belygintume, tarpusavyje labai skiriasi. Tas skirtumas pasireiškia ir kalbant apie individualius poreikius bei finansines galimybes, padedančias juos išpildyti. Vieniems, deja, tenka sukti galvą, kaip užtikrinti, jog šaldytuvo lentynos būtų pilnos maisto produktų (kartais – net nebūtinai kokybiškiausių). Tuo tarpu kitiems aktualu kelionės ar kita, visapusiškai asmenybę lavinanti, veikla.

Tiek „gyvybės ir mirties“ poreikius, tiek ir pirkinius/paslaugas, kurie, nors ir nėra būtini, tačiau prisideda prie aukštesnės gyvenimo kokybės, padėti išpildyti gali kredito kortelė, kartais dar vadinama kredito linija. Pastarąja galima atsiskaityti visur, kur yra įrengti bankinių kortelių skaitytuvai: pradedant turgaus prekyvietėmis ir baigiant SPA centrais užsienyje.

Taip, vienas iš neabejotinų šios finansinės paslaugos privalumų – galimybė kreditine kortele naudotis ir užsienyje. O, kaip tikriausiai patvirtintų kiekvienas, bent kartą atostogavęs užsienyje, tai – itin aktualu. Akims raibstant nuo akims neįprasto prekių asortimento, pinigai, atrodo, išgaruoja. Tad neturėtumėte nustebti, jog į iš anksto numatytą atostogų biudžetą sutilpti nepavyko. Jei pasirūpinote įsigyti kredito kortelę, problemų dėl to kilti neturėtų. Galėsite mėgautis norimais daiktais ir pramogomis dabar, o, mokėdami mėnesines įmokas, atsiskaitysite už kokybišką gyvenimą po truputį. Jei tinkamai suplanuosite savo išlaidas bei pajamas, mėnesio įmoka nesukels didesnių nepatogumų.

Beje, reikia paminėti ir nedidelę, tačiau neabejotinai malonią smulkmeną. Tai – „cashback“. Ši privilegija, kaip ir taikliai sufleruoja pavadinimas, reiškia pinigus, kurie sugrįžta į sąskaitą. Tereikia, apmokant už prekes ar paslaugas, pasinaudoti kredito kortele ir 2 proc. nuo pirkinių sumos sugrįš atgal.

Kredito kortelė suteikia gyvenimui komforto, bet per daug atsipalaiduoti negalima

Mintis, jog, turint kredito kortelę, galima įsigyti kone viską, dažnam apsuka galvą. Jei, pavyzdžiui, Jums yra reikalinga viryklė, visiškai suprantama, kad šios įsigijimui gali būti panaudojamas kreditas arba pirkinys/dalis jo padengiamas kredito kortele. Suklusti derėtų, jei negalite atsispirti norui kartu su virykle įsigyti ir, pavyzdžiui, naują puodų komplektą, kepimo formas ar kitus daiktus, kurių namuose ir taip netrūksta.

Kredito kortelė, kaip ir įprastas kreditas internetu ar kiti mikrokreditai, gali kiekvieno iš mūsų kasdienybei suteikti daug komforto. Tačiau nederėtų pasiduoti ir šių finansinių paslaugų „pinklėms“. Kredito limitas, nesvarbu, koks didelis beatrodytų, greitai „išgaruos“, jei kortele mokėsite bet kur ir už bet ką, ko tik panorėsite.

Kredito kortelės palūkanos yra skaičiuojamos ne nuo viso kredito limito, o panaudotos jo dalies. Tad, kuo daugiau išleisite, tuo ir mėnesinė įmoka bus didesnė. Logiška: kuo daugiau pinigų kiekvieną mėnesį reikės skirti kredito kortelės įmokoms padengti, tuo skaudžiau finansiniai įsipareigojimai guls tiek ant Jūsų, tiek ir ant šeimos narių pečių.

Blogiausias scenarijus – nepajėgumas tinkamai vykdyti kredito kortelės sutartyje numatytų sąlygų. Kuo tai baigiasi, tikriausiai plačiai pasakoti nereikia.

Tad, sutikite, kredito kortelės vaidmuo žmogaus gyvenime priklauso tik nuo paties sąmoningumo. Jei poreikiai, kurių patenkinimui reikalinga kredito kortelė, bus apsvarstomi atsakingai, ši finansinė paslauga suteiks gyvenimui daugiau komforto.