KUO PASIŽYMI PNEUMATINIAI IR HIDRAULINIAI ĮRENGINIAI?

Hidraulines ir pneumatines sistemas sudaro tokie įrenginiai, kaip įvairūs skirstytuvai, cilindrai, hidraulinės movos, siurbliai, keltuvai, šakiniai krautuvai, įvairūs vožtuvai, sklendės ir kt. Kaip rodo praktika, hidraulinės ir pneumatinės technologijos yra plačiai naudojamos. Pavyzdžiui, hidraulinė technika labiausiai tinka statybose ir dideliuose gamybos procesuose, o pneumatinė pasiteisina mažesniuose.

Kaip techniškai apibūdinama hidraulinė įranga?

Hidraulika galios perdavimui naudoja skystį – aliejų arba vandenį. Šios rūšies technologija naudojama daugelyje mašinų, kranuose, kitoje statybose naudojamoje technikoje, šiukšlių vežimo transporte ir automobiliuose. Pagrindinis hidraulikos privalumas pasireiškia tuo, kad skysčio neįmanoma suspausti, todėl ši fizinė savybė technikai suteikia ypatingą pajėgumą.

Dėl šios priežasties hidraulinė technika gali įveikti kur kas didesnį slėgį nei pneumatinės įranga. Hidraulikos asortimentą sudaro  hidraulinės žarnos, antgaliai, sklendės, vožtuvai, jungtys, siurbliai, filtrai, hidrovarikliai, cilindrai ir jų dalys, manometrai, vamzdeliai ir kitos priemonės.

Kuo pneumatika skiriasi nuo hidraulikos?

Pneumatika nuo hidraulikos skiriasi tuo, kad šios rūšies techninės sistemos energijos perdavimui vietoj skysčių naudoja dujas. Pneumatiniai įrenginiai panašiai kaip ir hidrauliniai yra naudojami kasimo ir statybos darbams. Tačiau pneumatinės technologijos naudojamos ir odontologų įrangos gamyboje. Taip pat yra daugybė pneumatinių įtaisų, kuriuos sudaro oro kompresoriai, vakuuminiai siurbliai, oriniai stabdžiai viešajame transporte – autobusuose ir traukiniuose.

Kadangi pneumatinės sistemos naudoja dujas, joms nekyla drėgmės, kuri galėtų pažeisti vidines sistemos komponentus, taip pat nereikia jaudintis, kad iš vožtuvų prasiverš skysčiai. Be to, pneumatinė įranga yra labai draugiška aplinkai, nes į ją išstumiamas oras jai negali pakenkti.

Ką iš hidraulikos ir pneumatikos prekių pirkėjams siūlo internetinė parduotuvė RSdelivers?

Internetinė parduotuvė: rsdelivers.lt savo pirkėjams gali pasiūlyti įsigyti hidraulinius skysčius ir filtrus, vožtuvus ir kolektorius, hidraulines jungiamąsias detalės, hidraulinių žarnų mazgus, hidraulinių vamzdžių spaustukus ir kt. O pneumatikos srities prekių asortimente – pneumatiniai cilindrai ir pavaros, pneumatiniai oro aparatai, pneumatiniai skaitikliai, loginiai valdikliai ir laikmačiais. Prekių sąraše įtraukti ir pneumatiniai bei hidrauliniai slėgio manometrai. Tad jei jums reikia šios įrangos, dabar jau žinote, kur jos ieškoti.