Kuo skiriasi robotai siurbliai ir dulkių siurbliai-šluotos?

Dauguma žmonių ieško kokybiškų buities prietaisų, kurie palengvintų kasdienybę. Grindų valymas yra vienas iš pagrindinių namų ruošos darbų. Gamintojai siūlo įvairius dulkių siurblių modelius. Robotai siurbliai ir dulkių siurbliai-šluotos yra vieni iš populiariausių pasirinkimų. Kuo skiriasi šie buities prietaisai?

Siurblių funkcionalumas

Dulkių siurbliai-šluotos yra plačiai žinomi ir naudojami daugelyje namų visame pasaulyje. Paprastai jie yra galingi, turi įvairių funkcijų, pavyzdžiui, gali valyti tiek sausą, tiek drėgną paviršių. Modernūs dulkių siurbliai-šluotos viduje turi integruotus rankinius siurblius. Jais patogu valyti baldus, sunkiai pasiekiamas vietas. Robotai siurbliai yra išmanieji įrenginiai. Jie veikia automatiškai, be žmogaus priežiūros. Šie siurbliai valdomi per  mobiliąją programėlę. Šiuolaikiški robotai siurbliai taip pat atlieka tiek sauso, tiek drėgno valymo funkciją.

Valymo efektyvumas

Dulkių siurbliai-šluotos paprastai yra galingi ir efektyvūs. Kita vertus, valymo rezultatas gali priklausyti nuo vartotojo įdėtų pastangų, kadangi šie įrenginiai yra valdomas rankiniu būdu. Dulkių siurbliai-šluotos yra skirti greitam grindų išsiurbimui. Šio tipo siurbliai yra mobilūs. Tiesa, įkrauti juos būtina specialiai tam skirtose vietose. Tuo tarpu robotai siurbliai valo automatiškai, nustatytu maršrutu ir laiku. Jie atlieka valymo darbus net tada, kai nieko nėra namuose. Robotai siurbliai gali automatiškai grįžti į įkrovimo stotelę, kai jų baterija pasibaigia arba po valymo sesijos. Vartotojams nereikia rankiniu būdu grąžinti prietaiso į įkrovimo vietą.

Siurblių triukšmo lygis

Modernūs dulkių siurbliai-šluotos ir robotai siurbliai dažniausiai dirba tyliai. Tiesa, triukšmo lygis gali skirtis priklausomai nuo modelio. Dauguma modernių dulkių siurblių yra projektuoti taip, kad būtų kuo tylesni valymo metu. Jų varikliai yra optimizuoti, todėl jie sukelia mažiau triukšmo. Kita vertus, išmanieji siurbliai kelia tam tikrą triukšmą valymo metu. Triukšmo lygis gali kisti, valydami kietus paviršius arba dirbdami su didesniu galios režimu, prietaisai dirba garsiau. Triukšmo lygis gali skirtis priklausomai nuo gamintojo modelio ir valymo būdo.

Papildomos funkcijos

Dulkių siurblių išmaniosios funkcijos gali skirtis priklausomai nuo specifinio modelio ir gamintojo. Modernūs dulkių siurbliai-šluotos ir robotai siurbliai turi įvairias išmaniąsias funkcijas, unikalias valymo programas. Pavyzdžiui, robotai siurbliai gali būti valdomi balsu arba per išmaniąsias namų valdymo sistemas. Tai leidžia valdyti siurbimo grafikus, nustatyti valymo zonas, peržiūrėti valymo istoriją ir netgi valdyti prietaisą iš toli.

Kokį siurblį pasirinkti?

Galutinis pasirinkimas visada priklauso nuo asmeninių poreikių. Jei vartotojui patinka valdyti valymo procesą ir jis pageidauja galingo siurblio, puikiai tiks dulkių siurblys-šluota. Ieškantiems patogumo, efektyvumo ir technologijų integracijos, robotas siurblys yra puikus pasirinkimas.

Robotai siurbliai ir dulkių siurbliai-šluotos yra puikūs pagalbininkai buityje. Jie padeda greičiau ir efektyviau atlikti namų ruošos darbus. Esminis šių prietaisų skirtumas yra valymo būdas. Robotai siurbliai dirba nuotoliu, o dulkių siurbliams-šluotoms reikalingas rankinis valdymas. Tiek dulkių siurbliai-šluotos, tiek  robotai siurbliai turi savo privalumų. Kiekvienas vartotojas renkasi dulkių siurblį pagal individualius poreikius.