Lovatiesės audinys: kokį pasirinkti?

Nors renkantis lovatiesę dėmesys dažniausiai krypsta į  jos matmenis, dizainą ir kainą, tačiau nereikėtų pamiršti, kad ne ką mažiau svarbu ir tai, iš kokio audinio ji yra pasiūta. Dažniausiai lovatiesės siuvamos iš kelių skirtingų audinių, taigi, naudinga aptarti pagrindinius jų privalumus ir trūkumus:

  • Medvilnė – pats populiariausias pasirinkimas. Medvilninės lovatiesės yra gana lengvos, nesiglamžo, be to, jų priežiūra yra labai paprasta. Iš medvilnės pasiūtos lovatiesės ilgainiui nepraranda savo pirminės spalvos ir formos.
  • Satinas – tai tai tam tikru būdu apdirbto audinio rūšis, kuri išsiskiria prabangiu blizgesiu ir primena šilką. Dažniausiai yra pasirenkamos satino lovatiesės iš šimtaprocentinės medvilnės. Džiugina tai, kad šio tipo lovatiesės atrodo labai prabangiai, nereikalauja sudėtingos priežiūros ir tarnauja tikrai ilgą laiką. Kartais satino lovatiesėse yra ir sintetinio pluošto priemaišų (tokios lovatiesės kainuoja pigiau).
  • Poliesteris yra dirbtinis pluoštas. Nors sintetiniai audiniai yra užsitarnavę gana nepalankią reputaciją, tačiau iš poliesterio pasiūta lovatiesė tikrai gali būti puikiu pasirinkimu. Tokia lovatiesė yra lengvai skalbiama, greitai džiūvanti ir išlaikanti savo formą. Maža to, tokio tipo lovatiesės neretai kainuoja pigiau nei pasiūtos iš natūralių audinių.

Jei ieškote, kur tokios produkcijos įsigyti pigiau, puikiu pasirinkimu gali būti specializuotos parduotuvės, kuriose gana dažnai siūlomos lovatiesės su akcija.